Mavi Tik 2 Yıllık Evliliği BitirdiMavi Tik 2 Yıllık Evliliği Bitirdi

Ve korkulan oldu. WhatsApp’ın mavi tiki 2 yıllık evliliği bitirdi.

Popüluler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a gelen mavi tik özelliğinin sevilmeyeceğini daha önce sizler ile paylaşmıştık. Ki bu görüldü simgesi facebook mesajlaşmalarda da sevilmeyen bir özellik idi. Ancak, olan oldu ve 2 yıllık evlilik WhatsApp ile bitti.

Suudi Arabistan’da yayınlanan El Weam gazetesinin haberine göre de bu senaryo gerçek oldu. İşyerinden karısına Whatsapp’tan mesajı atan bir adam mesajına cevap alamayınca eve koştu.

Evde televizyon izlerken bulduğu karısından, ”arkadaşlarımla mesajlaşıyordum o yüzden sana yazamadım” cevabı alınca da 2 yıllık evliliğine son verme kararı aldı.

WhatsApp’ın Mavi Tiki Geri Adım Atıyor.

Mavi Tik 2 Yıllık Evliliği Bitirdi

Gizlilikle ilgili kanunları ihlal etme özelliği taşıyan mavi tik dava edebilecek unsurları içeriyor. Ve büyük ihtimal ile  hukuki platforma taşınmasına karşın geri adım atıldı. Bir iddiaya göre WhatsApp yeni bir güncelleme ile uygulamaya isteğe göre mavi tık özelliğini kapama özelliğini devreye soktu.

Şimdilik sadece android platformda mevcut olan ve  deneme aşamasında olan yeni güncellemeyi  Whatsapp’ın resmi sitesinden yapabilirsiniz.

Yakın zamanda Appstore’de ve Google Play’de de yayınlanması bekleniyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir