WhatsApp Sadakatsizlik YaratıyorSms, Facebook derken şimdide eşler arası sadakatsizliği WhatsApp başlattı.

2012 yılında İngiltere araştırmalarında boşanma davalarının üçte biri Facebook mesajları kanıt gösteriliyordu. Şimdilerde ise 600 milyon kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp başladı. Üstelik WhatsApp Facebook ‘u geçmek üzere.

İtalyan Aile Avukatları Birliği, ülkedeki boşanma davalarındaki istatistikleri açıkladı ve boşanma davalarının yüzde 40’ının WhatsApp sebep olduğunu söyledi.

Times’da yayımlanan habere göre; Birlik Başkanı Gian Ettore şu bilgileri verdi:

Sosyal medya İtalya’da eşlerin birbirini aldatması olaylarını kolaylaştırdı ve aldatma vakaları arttı. Bu önce SMS’le başladı, Facebook’la devam etti. Şimdi de yaygın olarak bu ilişkilerde WhatsApp kullanılıyor. Eşlerini aldatan taraflar birbirlerine riskli fotoğraflar gönderiyor. Bazı kişiler WhatsApp kullanarak 3 veya 4 yasak ilişkiyi sürdürüyor, dedi.

WhatsApp ‘a gelen Yeni Özellikde Sorunları Arttırdı.

Ettore, WhatsApp’ta “mesajınız iletildi” servisine ek olarak “Mesajınız okundu” servisinin de eklenmesine de dikkat çekerek “Bu uygulama aldatan eşin yakalanması halinde uygunsuz ilişkisini inkar etme şansını azaltıyor. Eşlerini aldatanlara mesajım şu: Çok dikkatli olun ve telefonunuzu sessize alın. Olmadık zamanlarda gelen “mesajınız var” uyarısı eşinizde şüphe yaratıyor” dedi.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir