Ve İos 8 Bu Akşam Geliyor. iOS 8’de Neler Var?Ve İos 8 Bu Akşam Geliyor. iOS 8’de Neler Var?

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 6 , iPhone 6 Plus modellerini tanıtan Apple bu akşam saat 20.00 ‘da yeni işletim sistemi iOS 8’i kullanıcılarına sunuyor.

ios 8’in en büyük özelliği, Türkçe konuşarak mesaj gönderebilmek. Yani dokunmadan iletişim kurmanın yolu iOS 8 ile geldi. Türkçe konuşarak mesaj gönderebilecek. Türkçe Siri’den bir önceki adım olarak görülen bu yenilikte, yazının yanı sıra fotoğraf ve video gibi içerikler de sesli olarak yollanabilecek.

Şarj İçin Çözümler Geliyor

ios 8 ‘de android yansımaları ile şarj sorunu kısmende olsa giderilmek istenmiş. Adnroiddeki gibi en fazla şarj kullanann uygulamları görme, en fazla şarj yiyen uygulamaları direkt olarak kapatabilme gibi özelliğin yanı sıra, ayarlar bölümünde ekranın üzerine basılı tutarak parlaklık ayarını yapabilme özelliği sunuyor.

Aile paylaşımı (Family Sharing)

iOS 8’de Aile paylaşımı (Family Sharing) ile aile bireylerinin hesapları tanımlanacak. Bu işlemden sonra iCloud hesaplarına gönderilen fotoğraflar, uygulamalar veya videolar, tüm aile bireyleri tarafından görüntülenebilecek.

Time-Lapse
Kameralara yeni özellikler ekleniyor. Son trendler haline giren Fotoroman yapmanın tadını Time-Lapse ile çıkaracaksınız. Fotoğrafları video formatına çeviren Time-Lapse ile ardı arkasına çekilen fotoğraf kareleriyle fotoroman oluşturabilmek mümkün.

Zamanlama özelliği de iOS 8’de

Time-Lapse ile iPhone kullanıcılarının kamera özellikleri arasında şikayet ettiği zamanlama özelliği de iOS 8 ile beraber gelecek. Fotoğraf çekimi sırasında zamanlamayı kuran kullanıcılar, bu zamanı yanıp sönen flaş ışığıyla takip edebilecek. Ayrıca fotoğraf ayarlarına giren kullanıcılar, filtreler ekleyebilecek ve ışık ayarı yapabilecek.

‘Health Center’ (Sağlık Merkezi) uygulamasıyla spor, yakılan kalori ve uyku düzeni gibi günlük aktiviteler takip edilebilecek.

 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir