Ve Windows İsmi GoFone GF47W Özellikleri Ve Görselleri İleVe Windows İsmi GoFone GF47W Özellikleri Ve Görselleri İle

Geçtiğimiz günlerde artık Windows Nokia ismini kullanmayacağı söylentilerinden bahsetmiştim. Ve yine bu söylentiyi kanıtlar derece ön panel resimlerin sızdırıldığı görseli de bu konuda  sizler ile paylaşmıştık. Ve gün geldi Windows logolu ilk telefon resmi olarak tanıtıldı.

Windows ismine geçiş yapılması ile birlikte değişen bir şeyler var mı ? Evet telefonda sistem olarak ve tasarım olarak değişikliklere gidilmiş. 

Microsoft My Go isimli İngiltere menşeili firmayı bünyesine kattı .  Ve artık OEM’ li olan My  Go ile Windows Phone’lu ilk telefonu  GoFone GF47W modeli tasarlandı. Windows markalı bu ürünü resmen tanıtan Microsoft yeni bir atılım daha yapmış oldu böylece.  Cihazın özelliklerinden de bahsetmek istiyorum ki değişiklikler yaşandığından bahsetmiştim. Windows Phone 8.1 işletim sisteminin yer aldığı cihazda Qualcomm Snapdragon 200 Dört Çekirdekli İşlemci 1GHz ve 1GB RAM kullanılmış. Ekran 1280 x 720 çözünürlüklü ( inç başına düşen piksel: Pixel Per Inch/: 312 PPI)  4.7 inçlik ekran çoklu Dokunmatik, Tough Dragontrail, HD IPS teknolojileri ile donatılmış. 3G / Wi-Fi İnternet, Bluetooth 4.0, GPS ,Sat Nav, Çift SIM desteği, Dual Standby , 2MP Selfie kamera , 8MP Dijital Kamera kullanıldığı cihaz 7.2mm inceliğinde ve 130 gr ağırlığında. Bununla beraber iş ve ev uygulamalarını da barındırıyor. 

Gelelim değişikliklere 

 Windows ana menü butonuna yer verilmeyen Windows markalı  cihazda , geri ve arama tuşu bulunmuyor. Bu tuşların yerine  Cortana simgesi ortada ve sağında solunda küçük noktalar halinde temsil edilmiş. Telefonun 2 mp ön kamerası özel yazılım ve donanım ile üretilmiş. Bu sebep ile ön kameraya selfie kamera denilmesini hak ediyor. Telefonda göze çarpan değişiklikler bu kadar fiyat ve ne zaman piyasada olacağı bilgisi henüz bilinmiyor. Bakalım Windows ismini değiştirdiğine pişman olacak mı yoksa daha mı karlı çıkacak hep birlikte göreceğiz. Ve işte cihazın görselleri…

windows-GoFone- GF47W (4)

Sayfa: 1 2 3

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir