LinkedIn Profilinizi Güçlendirmek 5 Önemli TüyoLinkedIn Profilinizi Güçlendirmek 5 Önemli Tüyo

LinkedIn CEO’su Jeff Weiner 44 yaşında ve LINKEDIN ‘de başarı yakalamanın tüyolarını anlatıyor…

LinkedIn profilinizi mükemmelleştirmek için 5 önemli tüyo.

En iyi fotoğraflarınızı profilinize eklemek ile işe başlayın….

Yüksek kaliteli bir fotoğraf insanların sizi fark etmelerini sağlar. Weiner şirket için çektirdiği vesikalık fotoğrafını kullanıyor. Kıravatı yok; işte nadiren taktığı için onun açısından doğru bir adım. Fotoğrafınızda, başka herhangi bir yerde olduğu gibi doğal bir profil ortaya koyun.

İletişim bilgilerinizi paylaşmaktan sakınmayın…
İnsanlar özel bilgilerini ifşa etme korkusuyla, kişisel iletişim bilgilerini açıklamaktan kaçınıyor. Bu tür endişeleri aşın. Nitekim LindkedIn’in CEO’sunun İletişim bilgileri Twitter ve-mail’ini içeriyor.

İş aramıyor olabilirsiniz ancak güzel bir biyografi oluşturursanız dikkat çekici olabilirsiniz. Ve özel proje teklifleri alabilirsiniz.
LinkedIn profillerinin yalnızca iş arayanlara ve beyin avcılarına yönelik olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak insanlar, sizi bir partiye, konferansa davet etmek, bir anlaşma gibi çeşitli gerekçelerle biyografinize bakabilirler. Weiner’in özeti kariyerinin temel noktalarını içeriyor.

Ayrıntılı bir özgeçmiş hazırlayın…
Çalışma geçmişinizi ne kadar ayrıntılı bir şekilde sunarsanız, başkalarıyla karşılaştırılacağınız noktalar da o kadar fazla olur. Weiner Fortune’la görüşmesinden önce, üniversiteyi bitirmesinin ardından ilk işi olan yönetim danışmanlık şirketi Braxton Associates’teki analistlik pozisyonunu atlamıştı. Ancak daha sonra bunu ekledi.

Gönüllü çalışmalırınızdan bahsedin…
Weiner, örneğin, Malaria No More (Sıtmayla Mücadele) ve Boys and Girls Club of the Peninsula (izcilik kulübü) gibi organizasyonlara dahil. Bu tür yapılarda yer alma hem sizi daha insancıl kılar hem de başkalarının savunduğunuz davalarla ilgili olarak sizinle bağlantı kurmalarını kolaylaştırır.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir