iPhone 6 Resmen Tanıtıldı- iPhone 6’ya BakışiPhone 6 Resmen Tanıtıldı- iPhone 6’ya Bakış

Daha büyük ve çok daha ince. Daha güçlü ve çok daha verimli. 12 Eylül’de ön siparişler alınacak. Satışlar ise 19 Eylül’de başlayacak.Apple iphone6L değil iphone6 ismi iPhone 6 Plus ismi olarak lanse etti. İşte ürün detayları:

iphone-6 (7)

iphone-6 (3)

Kusursuz metal yüzeyi, yeni Retina HD ekranla gelen cihazlar 4.7inç olanı iPHONE 6 , 5.5 inç iPHONE 6 PLUS ismini aldı. iphone6 6,9mm iken , iphpne plus 7,1mm inceliğinde Geniş ekran, yüksek kontrast, parlak renkle ve daha Multi‑Touch ekrana sahip olan cihaz şıklığı ile büyülüyor. iPhone 6 ‘nın ekran çözünürlüğü 1334× 750, iphone plus6’nın ise 1920×1080 çözünürlüğünde. M8 yardımcı hareket işlemcisi, 64-bit, A8 ÇİP: iPhone 6’da ikinci nesil 64 bit masaüstü sınıfı mimariye sahip A8 çip bulunuyor.

 iPhoneların kameralarındaki 8 megapiksel oranında değişiklik yok, ancak görüntü sabitleme ve gelişmiş lens özellikleri bulunuyor.

iphone-6 (5)

M8 yardımcı hareket işlemcisi, aralarında yeni bir barometrenin de bulunduğu gelişmiş sensörleri sayesinde, hareketlerinizi etkili bir şekilde ölçerek bu olağanüstü gücü artırır. Daha iyi performans ve pil ömrü, iPhone 6’nızı daha uzun süre kullanmanızı ve çok daha fazla şey yapabilmenizi sağlar. Yepyeni A8 çip, şimdiye kadarkilerin en hızlısı. CPU ve grafik performansı, daha büyük bir ekrana ve inanılmaz yeni özelliklere güç verirken bile A7 çipe göre daha hızlıdır. A8 çip, güç kullanımı çok verimli olacak şekilde tasarlandığı için, daha yüksek performans sunar. iphone 6 iphone, 6 Plus’un bataryası iPhone 5S’e göre 2-4 saat daha uzun ömürlü. Yeni iPhonelarda A8 işlemcisi olacak. Yani 5S’e göre yüzde 50 daha fazla hızlı bir performansa sahip olacak. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Wi-Fi internet hizmeti çok daha hızlı olacak. Yeni iPhoneların kameralarındaki 8 megapiksel oranında değişiklik yok, ancak görüntü sabitleme ve gelişmiş lens özellikleri bulunuyor.

iphone-6 (1)

Böylece, şimdiye dek hiç olmadığı kadar uzun süre boyunca yoğun grafikli oyunlar oynayabilir ve daha yüksek kare hızında videoların keyfini çıkarabilirsiniz.A8 çip, gelişmiş 20-nanometre işlem gücünden yararlanır. M8 yardımcı hareket işlemcisi, siz hareket halindeyken ivmeölçer, pusula, jiroskop ve yeni barometresiyle her an verileri ölçmeye devam eder. Böylece, A8 çipin yükünü azaltarak verimliliği artırır. Ve artık daha çok şey yapabilen bu sensörler sayesinde adımlarınızı, katettiğiniz mesafeyi ve yükseklik değişikliklerini ölçebilirsiniz.

iphone-6 (6)

iphone-6 (4)

Apple ilk defa ürettiği 128 GB’lik iPhone 6 Plus’ı ise 499 dolardan satışa sunacak. Yeni ürünler; altın sarısı, gümüş ve uzay grisi renklerinde olacak. Yeni iPhone’larda güvenlik bilgilerine de önem verildi. Telefonun içindeki kredi kart bilgileri kaydedilmeyecek. Telefonun çalınması veya kaybolması halinde, kredi kartları güvenliği konusunda endişeye duymaya gerek yok. 12 Eylül’de ön siparişler alınacak. Satışlar ise 19 Eylül’de başlayacak. ABD’de iPhone 6 (16 GB) 199, iPhone 6 Plus (16 GB) 299 dolardan satışa sunulacak.

iphone-6 (8)

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir