Apple Watch Resmiyet Kazandı Apple Watch’a BakışApple Watch Resmiyet Kazandı Apple Watch’a Bakış

Apple saat 20.00’da gerçekleştirdiği tanıtım ile yeni nesil akıllı saatini tanıttı. Söylentiler deki saatin ismi iwatch değil Apple Watch olarak lanse edildi.

Apple Watch, Fitness ve sağlık uygulamalarıyla geliyor ve kronometreler, borsa bilgileri ve güncel hava durumu bilgileri Mesajları, çağrıları ve bildirimleri hem kolay hem de pratik bir şekilde görecek, en sık iletişime geçtiğiniz kişilerin küçük resimlerini görebileceğiniz arkadaşlar bölümüne erişmek için, Digital Crown’un altındaki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Mesaj göndermek, telefonla aramak için Apple Watch’a özgü yeni yöntemlerden biriyle iletişim kurmak için bu resimlerden birine dokunmanız yeter.Apple Watch, iletişim kurma alışkanlığınıza yepyeni bir boyut kazandırıyor. Apple Watch ekranı hareket algılayıcısı sayesinde kolunuzu kaldırdığınızda ekranı açılıyor. Saatinize tek bir bakış atarak, sizinle iletişime geçen kişiyi görebiliyorsunuz.

Konuşarak Mesaj yazdırın:
Dikte özelliği sayesinde konuşarak mesaj yazdırabiliyor;yada hazır bir mesaj seçebiliyorsunuz. Apple Watch ile animasyonlu emoji’lerimizden birinide gönderebiliyorsunuz.

Çağrı:

Hızlı aramalar için yerleşik hoparlörü ve mikrofonu kullanabilirsiniz. iPhone’unuza ulaşıncaya kadar, arayan kişiyi beklemeye alabilirsiniz. Dilerseniz, gelen aramaları Apple Watch’tan arabanızın hoparlörüne veya Bluetooth kulaklığınıza yönlendirebilirsiniz. Elinizle Apple Watch’un üzerini kapatarak gelen aramaları sessize alabilirsiniz.

Mail:

Bir e-posta aldığınızda, Apple Watch sizi hemen uyarır. İletiyi okuyabilir, isterseniz bayrak ekleyebilir, okundu veya okunmadı olarak işaretleyebilir ya da Çöp Sepeti’ne gönderebilirsiniz. Veya iletiyi iPhone’unuzda açıp daha uzun bir cevap yazabilirsiniz.

Bilekten Bileğe İletişim

apple-watch-1 (1)

Kelimelerin yetersiz kaldığı zamanlarda Apple Watch’ın bilekten bileğe iletişimi ile eğlenceli ve samimi bir iletişimin yolu açılıyor…Parmağınızı kullanarak hızla bir şey çizdiğinizde arkadaşınız yaptığınız çizimi canlı olarak izleyebilir ve size aynı şekilde kendi çizimi ile karşılık verebiliyor. Veya onlara yanın olduğunuzu hisseettirecek TIK gönderebilirsiniz. Ekrana iki parmağınızla bastırdığınızda, yerleşik nabız sensörü kalp atışınızı kaydeder ve gönderir. Bu, birine kendinizi nasıl hissettiğinizi söylemenin basit ve samimi bir yoludur.

watchapple-watch2

Fitness:

Vücut hareketlerinizi ölçmek için bir ivmeölçere ve nabzınızı izleyerek hareketin yoğunluğunu ölçmek için özel bir sensöre sahip. Ne kadar mesafe katettiğinizi izlemek içinse iPhone’unuzun GPS ve Wi‑Fi özelliğini kullanıyor. APPLE WATCH 42 mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Beyaz Spor Kordon ve APPLE WATCH SPORT 38 mm Gümüş Rengi Alüminyum Kasa ve Mavi Spor Kordon ve pek çok kayış seçeneğini sizlere sunuyor…

apple-watch

apple-watch-1 (3)

Günlük aktiviteniz 3 halkadan geçiyor: Hareket halkası, yaktığınız kalori miktarını; Egzersiz halkası, kaç dakika tempolu egzersiz yaptığınızı gösterir ve gün için önerilen 30 dakikalık egzersiz hedefine ulaştığınızda, Egzersiz halkası tamamlanır. Duruş halkası ise hangi sıklıkla oturmaya ara verip ayağa kalktığınızı gösterir. Gün boyunca 12 farklı saat içinde en az birer dakika ayakta kaldığınızda, Duruş halkası tamamlanır. Hedefiniz? Her gün üç halkayı tamamlayarak daha az oturmak, daha fazla hareket etmek ve biraz egzersiz yapmak olmalı. Antrenman uygulaması sayesinde mesafe, kalori ve tempo gibi istatistikleri gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz.

apple-watcf-8

Apple Watch ile bir bakışta günlük aktivitenizi görebilirsiniz. Daha uzun dönemler boyunca elde ettiğiniz gelişimi ve değerleri görmek isterseniz, iPhone’unuzda Apple Watch’a eşlik etmek üzere geliştirilmiş bir uygulama olan Fitness’ı kullanabilirsiniz. Aktivite geçmişinizi, egzersizlerinizi ve başarılarınızı günlük, haftalık, aylık olarak görüntüleyebilir; ne kadar ilerlediğinizi görmek için ayrıntılı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iPhone’da bulunan Sağlık uygulamasıyla, aktivite veya egzersiz verilerinizi sevdiğiniz üçüncü taraf sağlık ve fitness uygulamalarıyla paylaşabilirsiniz.

Uygulamalar :

Takvim ;kabul edebileceğiniz veya reddedebileceğiniz takvim davetlerinin yanı sıra size toplantı anımsatıcıları içeriyor.  Harita,her zamanki gibi size tam bir yol gösterici olacak, Passbook,  Uçuş kartlarınızı, biletlerinizi, mağaza kartlarınızı ve çok daha fazlasını bileğinizde taşıyın.  Müzik, Apple TV ve iTunes, Apple TV ve iTunes, Kronometre , Sayaç, Alarm , Dünya saati, Borsa , Hava durumu, fotoğraflar herşey bileğinizde… Apple Watch, sahip olduğu güçlü teknolojiler ve bileğe takılan bir aygıt olması sayesinde, uygulamalar için heyecan verici fırsatlar doğuruyor. Apple Watch 349 dolardan satışa sunulacak. Bakalım apple watch’ın çıkış tarihi ne olacak?apple-watch-9

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir