Apple iOS8 Müjdesi Verdi! iOS 8 Ne Zaman Çıkacak?Apple iOS8 Müjdesi Verdi! iOS 8 Ne Zaman Çıkacak?

Apple iOS 8 İçin tarih verdi. iOS ne zaman çıkacak?

iPhone 6 odak noktası iken Apple iOS 8’i müjdeledi. iOS 8, iPhone 6 ile aynı tarihte,  9 Eylül ‘de Apple store’da  yerini alıyor. iOs 8’in gelişi tam bir sürpriz oldu. Bu sürpriz ile birlikta bazı iphone kullanıcıları üzülecek. Çünkü  iOS 8, iPhone 4S ve üzeri modellere yüklenebilecek.

iOS ‘in özellikleri sağlığımızla ilgili olacak. iOS8 ile birlikte telefonumuz tansiyonumuzu ölçecek, kilo kontrolümüzü yapacak, hastalık geçmişimizi tek dokunuşta ekrana yansıtacak.

iOS 8’in dikkat çeken bir özelliği de kişinin uyku kontrolünü yapacak olması. HealtKit ile birlikte günlük kaç saat uyuduğunuzu ve fazla ya da az uyuduğunuzu size bildirecek. Apple’ın Mayo Clinic işbirliğiyle geliştirdiği HealthKit, ile tutulan istatistikler, Nike’ın fitness bilekliği Nike Fuelband ile senkronize edilebilecek. Mevcut iPhone 5S ’te bulunan A7 işlemcide dahili olarak bulunan hareket sensörü, başka bir aygıta gerek duymadan kullanıcıların adımölçer benzeri temel fitness aktivitelerini takip edebilirken, HealthKit ile sunulanacak olan uyku analizi ve sıvı-su tüketim ihtiyacı gibi sağlık ölçümlerinin nasıl yapılacağı konusuna ise henüz açıklık getirilmedi. Akıllı ev teknolojisi iOS 8, geleceği de düşünerek akıllı ev eknolojisine yüzde yüz uyumlu bir şekilde hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Telefondan perdeleri açabilecek, ışıkları söndürüp yakabileceksiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir