Apple’dan Sonunda Bir Açıklama Geldi ‘iCloud’da Güvenlik Arttı”Apple’dan Sonunda Bir Açıklama Geldi ‘iCloud’da Güvenlik Arttı”

 iCloud hacklenmesi sonunda sessizliğini koruyan Apple’dan açıklamalar geldi.  iCloud’da güvenlik yeni güvenlik önlemleri alınıyor.

iCloud ‘un hacklenip ünlülerin özel fotoğraflarının internete düşmesinin ardından olayla ilgili inceleme yapıp FBI ile çalıştığından başka bi söz söylemeyen sadece Apple  iCloud hack  kabul etmişti. Ancak iCloud servislerindeki hack’in sadece belli hesaplara yönelik olduğunu söylemişti.

Apple iCloud’ a için güvenlik önlemleri açıkladı.

Apple CEO’su Tim Cook  iCloud’a yeni güvenlik önlemleri uygulanacağını açıkladı. Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Cook iCloud hesapları ile ilgili her değişiklik yapılmaya çalışıldığında, kullanıcılara uyarı e-postaları ve mesajları gönderileceğini belirtti.

Bu türden uyarılar sadece hesap değişikliğinde değil, iCloud şifre değişimi denemesi, yeni bir cihaza eski veri yükleme denemesi veya hesaba yeni bir cihaz ekleme denemesi yapıldığında da otomatik olarak gönderilecek. Bu uyarı geldiğinde, eğer değişikliği kullanıcının kendisi yapıyorsa dikkate alınmayacak. Ama şüpheli bir durum varsa kulanıcıyıya işlemlerden önce şifre değiştirme seçeneği ve Apple’a şüpheli işlem raporu verme şansı tanınacak. Bu önlemlerin  iki hafta içinde sistemde aktif hale geleceğini de ileten Cook Ayrıca iCloud için iki kez onaylama yöntemini de tüm kullanıcıların devreye alması ve şifrelerin daha zor seçilmesi konularında gerekli uyarıları ısrarla yapacaklarını ekledi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir