Kıvrımlı Ekrana Sahip Galaxy Note Edge-İncelemesiKıvrımlı Ekrana Sahip Galaxy Note Edge-İncelemesi

2011 yılında kıvrımlı ekran için çalışmalara başlayan Samsung CES 2013′te kıvrımlı telefonunun bir prototipini tanıtmıştı. Şimdi ise IFA 2014 ‘de Galaxy Note Edge’i ilk kıvrımlı ekrana sahip telefon olarak tanıttı.

Teknik açıdan Galaxy Note 4 ile benzer özellikler sergileyen Galaxy Note Edge 5,6 inçlik Quad HD+ kıvrımlı bir ekrana sahip. Telefonun tüm özelliği ekrana bağlanmış diyebiliriz. Galaxy Note Edge’de video izlerken veya kaydederken, kıvrımlı kısım “kenar çubuğu” işlevi görüyor ve video yönetimine imkan veriyor. Farklı uygulamalarla da uyumlu çalışan kenar, bünyesinde birçok kısayol eklentisi barındırıyor. Saat, hava durumu, haber akışı vb. birçok bildirim yine kıvrımlı kenarda boy gösteriyor. Oyun olarak ise şimdilik yalnızca “Simon” adlı oyun fonksiyonel kenarla uyumlu. Galaxy Note Edge için uygulama ve oyun geliştiricilere kaldı bakalım kıvrımlı ekran için oyun ve uygulama gelecek mi ?Galaxy-Note-Edge

Samsung Galaxy Note Edge İncelemesi :shiftdelete.net

Galaxy Note Edge Teknik Özellikleri

Galaxy Note 4’ün boyutlarına oranla 3,8 mm daha geniş ve 2,2 mm kısa olan Edge, 3.000 mAh batarya ile birlikte geliyor. 2,5 GHz Snapdragon 805 ya da Exynos 5433 işlemcisini kullanan ürün, grafik yongası olarak işlemcisine göre 600 MHz hızında çalışan Adreno 420 ya da Mali-T760 GPU’sunu kullanıyor.

3 GB RAM belleğiyle de bugün bir amiral gemisinden beklenenperformansı sunacak gibi. Depolama alanı olarak iki ayrı model (32 GB ve 64 GB) seçeneğiyle gelen Note Edge’in arka kamerası 16 MP, ön kamerası ise 3,7 MP çözünürlüğe sahip.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir