Huawei Ascend Mate7 Özellikleri Neler?Huawei Ascend Mate7 Özellikleri Neler?

IFA 2014′te Huawei’de Ascend Mate 7’yi tanıttı. Tanıtıma bakınca Huawei’de Ascend Mate 7’nin özellikler fiyatından daha büyük.

Huawei’de Ascend Mate 7’nin özelliklerinden bahsetmeye başlarken ilk olarak rakiplerinden onu ayıran özelliği ile başlamak isteriz. Malumunuz bu kadar çok teknoloji ve önde firmalar varken Ascend Mate 7’de fark arayıp görmek istiyor insan. Ascend Mate7’de 5 adede kadar kişiyi tanıyan parmak izi teknolojisi fark yaratıyor. Telefonun arka yüzünde yer alan parmak izi algılayıcısı, beş farklı parmak izini hafızasında tutabiliyor ve farklı izler için farklı erişim yetkileri, özel klasörler atayabiliyor. Parmaklar ıslak olduğunda bile algılamayı gerçekleştirebilen parmak izi okuyucu tarafından depolanan parmak izleri, şifreli ve güvenli olarak kaydetmesi diğer cihazlardan  ayıran en büyük özelliği.

Ascend Mate7’nin 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanına sahip. 5 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera yer alıyor. Yüzde 95 oranında metal malzemeden üretilen Ascend Mate 7, 8 çekirdekli işlemci ve 4100 miliamperlik pile sahip cihaz yüksek performans ve uzun ömürlü pil desteği sağlıyor.

Ascend Mate 7
Ascend Mate 7

Ascend Mate7, gücünü 4 adet 1,8 Ghz’lik A15 ve 4 adet 1,3 Ghz’lik A7 çipten oluşan Kirin işlemcisinden alıyor. 8 çekirdekli akıllı işlemci sayesinde Ascend Mate7, işlem kapasitesini ve pil ömrünü, kullanılan uygulamaya göre dengeleyebiliyor. Cihaz, en çok kullanılan standart uygulamalar için nispeten daha yavaş ve daha az güç harcayan A7 çekirdekleri kullanarak yüzde 50 pil tasarrufu sağlıyor.

Ascend Mate 7
Ascend Mate 7

Öte yandan oyun gibi yüksek performans gerektiren uygulamalarda ise 1.8 Ghz’lik dört adet A15 çekirdek devreye giriyor. Ascend Mate 7, 7,9 mm inceliğinde ve 185 gram hafifliğinde. 1080 x 1920 çözünürlüklü JDI Nega-NEO teknolojisine sahip telefon, 6 inçlik Full HD LTPS ekranıyla da dikkat çekiyor. Ascend Mate7 gümüş ve siyah renkleri ile 499 euro iken, 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip altın renkli modeli 599 euro satış fiyatıyla sunulacak.

Ascend Mate 7
Ascend Mate 7

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir