Uygun Fiyatlı Amiral Gemisi Lumia 830’un ÖzellikleriUygun Fiyatlı Amiral Gemisi Lumia 830’un Özellikleri

Nokia, Almanya’da düzenlenen teknoloji fuarı IFA ‘da ‘uygun fiyatlı amiral gemisi’ sloganıyla tanıttı Lumia 830’u.

Lumia 830 ‘un Avrupa’da  vergisiz satış fiyatının 330 Euro,  ülkemizde ise 1200 TL civarında bir etikete sahip olması bekleniyor. Lumia 820, şimdiye kadar Nokia ve Microsoft’un çıkardığı en hafif ve en ince telefon olma özelliğini taşıyor. Güçlü işlemci, 5 inç ekran, oldukça iyi bir kamera, metal çerçeveli tasarım 10 MP PureView kamerası, Zeiss lenslere sahip ve yine şimdiye kadar çıkan Lumia telefonlar arasında en ince kameraya sahip telefon oldu. 5 MP ön kamerasıyla kaliteli video görüşmeleri ve selfie’lere yol açan Lumia 830, alüminyumdan oluşan bir çerçeve ile polikarbonat arka kapağa sahip. 150 gram ağırlığındaki telefonun kalınlığı ise 8.5 mm. Beyaz, yeşil, turuncu ve siyah renk alternatifleri bulunan Lumia 830’un  arka kapakları değiştirilebiliyor.

5 inçlik ekranının sunduğu çözünürlük değeri 720p. Optik görüntü sabitleme gibi bir dizi özellikle donatılan PureView kamerası ise 10 megapiksel fotoğraf çekimi ve 4K video kaydına olanak tanıyor.  Cihazın kamera yazılımı, en güncel yazılıma sahip (Lumia Camera 5.0). Yeni yazılım beraberinde örneğin kamera deklanşörüne basılı tutulduğunda video kaydı başlıyor. Cihazın ön kamerasıyla 1 megapiksellik fotoğraf çekip 720p video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

Güncellenen kamera uygulamasını da gördüğümüz lansmanda, Microsoft’un kendini ve telefonlarını ciddi oranda geliştirdiğini söyleyebiliriz. Rich Capture adı verilen yeni bir özellik ile ışığın yetersiz olduğu yerlerde çekilen fotoğraflar geliştiriliyor, hatta çekimden sonra LED flaş efekti bile verilebiliyor. Söylenen göre telefon deklanşöre basıldığında biri flaşlı, biri flaşsız iki fotoğraf çekiyor ve sonrasında bunları birleştirerek en iyi görüntüyü elde etmenizi sağlıyor. Rich Capture’da HDR özelliği de bulunuyor.

Lumia 830, dört çekirdekli 1.2 GHz Snapdragon işlemci ve 1 GB RAM’den güç alırken, 16GB depolama alanı, 128GB’ kadar microSD desteği, 2200 mAh batarya ve kablosuz şarj standı sunuyor. 4.3 inç boyutundaki ekranı ise 800×480 piksel çözünürlük destekliyor. Ek olarak 16 GB depolama alanı sunan Lumia 830, 128 GB’a kadar da microSD kart desteği sunuyor. Lumia 830 15 GB ‘lık ücretsiz bulut depolama alanı ile birlikte gelecek.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir