Moda Severlerin Trendi İntel MICA New York Moda Haftası’nda TanıtılacakModa Severlerin Trendi İntel MICA  New York Moda Haftası’nda Tanıtılacak

Giyilebilir teknolojiler kulağa hoş gelse de görüntü olarak çok da hoş gelmiyor açıkçası. Özellikle bayanlar tarafından itici bulunan akıllı saatlerin tasarımı IntelÎn MICA’sı ile değişiyor.

Intel moda severlerin beğeneceği MICA ismini verdiği bilekliği görücüye sonunda çıkardı. Bileklikten ziyade MICA akıllı saatleri aratmıyor. Giyilebilir teknolojilere ilgisi bile olmayanları cezbedecek bir tasarıma sahip olan MICA’nın özelliklerine geçecek olursak; 1,6 inçlik safir dokunmatik ekran , OLED teknolojili ekranda kısa mesajların yanı sıra takvim uyarıları görüntülenebiliyor. Dahili 3G radyosu sayesinde akıllı telefonla eşleştirilmeden kullanılabilen MICA, USB ile veya kablosuz sistem kullanılarak şarj edilebiliyor.

intel-mica-2

Su yılanı derisi üzerine Çin incileri ile lapis taşları bulunan modele ek olarak, kedi gözü ve obsidyan bulunan bir model seçeneğine sahip. Noel sezonunda piyasada olacağı belirtilen cihazın fiyatı henüz açıklanmadı. Intel temsilcileri etiketin 1.000 doların altında kalacağını söylüyor. Önümüzdeki pazar günü New York Moda Haftası’nda resmi tanıtımı gerçekleşecek olan cihazı ülkemizde görme ihtimali ise maalesef düşük.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir