SmartBand Talk ve Android Wear’li Smart Watch 3SmartBand Talk ve Android Wear’li Smart Watch 3

Sony IFA 2014′te giyilebilir cihaz serisine de iki yeni ürün eklediğini açıkladı. SmartWear Experience serisine eklenenSmartBand Talk ve SmartWatch 3, sonbaharda piyasada olacak.

Elektronik kağıt ekranlı SmartWatch 3:

Sony’nin açıklamasına göre, SmartBand Talk  iletişimden fitness’a kadar hayatın her yönünü kapsayan gelişmeleri kaydettiğini söylüyor. Android Wear güncellemesine ayak uydurmak üzere tasarlanan saatte; arama ve ses kontrolünü bilek üzerinden yapma imkanı veriyor. Cihazın üzerinde bulunan 1,4 inçlik elektronik kağıt ekran var. Ve Bu ekran  sürekli açık duruyor.  Cihazın üzerinden doğrudan arama yapabilmek için bir mikrofon ve hoparlör var. Yüksek görünürlük sağlayan kıvrımlı ekran az miktarda güç tüketiyor. İvme ölçer, pusular, jiroskop ve GPS sensörüyle gelen cihazda 1,6 inçlik 320×320 piksel ekran bulunuyor. Siyah ve fosforlu sarı renklerde gelen saatin kayışını pembe ve beyaz kayışlarla değiştirmek de mümkün. 4 GB hafızaya sahip olan saat Bluetooth kulaklığa da bağlanabiliyor. Sony’nin giyilebilir cihazlara yönelik uygulaması Lifelog ile çalışacak şekilde tasarlanan SmartBand Talk’ta iletişim, fiziksel aktivite ve bildirim trafiği rahatça izleniyor. Ayrıca Roxy gibi spor giyim üreticileriyle iş birliği yapacağını açıklayan Sony, seriye sınırlı üretime sahip modelleri de ekleyecek.

Sesli kontrol özelliği SmartBand Talk’ta:

SmartBand Talk Sony’nin diğer giyilebilir  cihazları gibi su geçirmez üretilmiş. Sesli kontrol özelliği de bulunan cihazda  bu özelllik sadece  Japonca, İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca desteği veriyor.  Siyah ve beyaz renk seçeneği bulunan bilekliğin yeni renkleri de ilerleyen dönemde piyasaya çıkacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir