35 milyon Değerindeki Alan Adını Kim Alacak?35 milyon Değerindeki  Alan Adını Kim Alacak?

holiday.com alan adını kim alacak. En pahalı en değerli alan adı olan holiday.com satışta. Google’da ilk sıralamalarda yer alacak olan holiday.com ‘u kim alacak. holiday.com satış bedeli ise 35 milyon değerinde…

“holiday.com” alan adı kısa bir süre önce satışa çıktı. Alan adı sahiplerine göre bu ismin değeri yaklaşık olarak 35 milyon değerinde.

Açık arttırma usulü satış yapan ve “holiday.com”un da satışını yapacak olan Breathe Luxury isimli firmaysa, yayınladığı satış haberinde siteyi “tatil endüstrisinin kutsal kasesi” olarak niteledi. Bir teknoloji sitesinin yayınladığı rapora bakacak olursak, Breathe Luxury eskiden beri elinde tuttuğu “holiday.com” hakları için teklif almış ama satmaya yeltenmemişti. Şimdiyse 5 Kasım’da Londra’da gerçekleştirilecek olan B2B endüstri etkinliği için kendisini hazırlayan firma, çok daha büyük rakamların teklif edilmesini bekliyor.

Eğer “holiday.com” iddia edildiği gibi Londra’da yapılacak etkinlikte 35 milyon dolardan daha fazlaya satılırsa, 35.6 milyon dolara satılan “insurance.com” ve de 30.2 milyon dolara satılan “privatejet.com” gibi adresleri geride bırakarak, en pahalıya satılan alan adı olma unvanına da kavuşacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir