Tuncay Gürel Hayatını KaybettiTuncay Gürel Hayatını Kaybetti

Tosun Paşa filminden tanıdığımız Küçük enişte Tuncay Gürel hayatını kaybetti. Hayatımıza “Küçük Enişte” olarak giren Tuncay Gürel, bu sabah KOAH hastalığı yüzünden hayatını kaybetti. Tuncay Gürel 1,5 aydır hastalıkla boğuşuyordu. Geçtiğimiz haftalarda Tuncay Gürel vefat etti haberleri doğruluğunu yitirmişti. Tuncay Gürel, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bu sabaha karşı yaşamını yitirdi.

Sanatçının oğlu Halil Gürel, babasını bu sabaha karşı kaybettiklerini belirterek, acılarının çok büyük olduğunu ifade etti.

Gürel, babasının cenazesinin yarın Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceğini bildirdi.

TUNCAY GÜREL KİMDİR?
Türk tiyatrosunda 50 yıl oyuncu olarak görev alan Tuncay Gürel, bu sürede pek çok tiyatro topluluğu ile çalıştı.

Sinemada 1976 yılında çekilen “Tosun Paşa” filminde canlandırdığı “küçük enişte Bekir” karakteriyle hafızalarda yer edinen Gürel, sonrasında adım attığı televizyon dizileri oyunculuğunda da “Uzaylı Zekiye”, “Bizimkiler” ve “Yazlıkçılar” başta olmak üzere pek çok dizide unutulmaz rollere imza attı.

Rahatsızlığı artıncaya kadar sahneden hiç kopmayan Gürel, ekip arkadaşlarıyla Özel İzmir Şehir Tiyatrosunda sanat yaşamını aktif olarak sürdürdü.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir