Google’un Yeni Projesi ŞaşırtacakGoogle’un Yeni Projesi Şaşırtacak

Google’ın Sesli Sokak Görünümlü projesi şaşırtıcı ve ilgili çekici olacak.

Birçoğumuz Google Haritalar’da bulunan Sokak Görünümü modunu kullanarak gitmeyi çok istediğimiz yerlere göz geçirmişizdir. Bu özellik her ne kadar 360 derecelik hareket kabiliyetleriyle bize ordaymışız gibi hissettirmeye çalışşsada, insanın aklına hep bir şeylerin eksik olduğu düşüncesi gelmekte.

O eksikliklerden biri Amplifon isimli şirket sayesinde ortadan kalkabilir. Amplifon, ismi Sounds of Street View olan bir test sitesi yarattı ve adeta Google’a göz kırptı. Gitmek istediğiniz, görmek istediğiniz yerlerin sokak görünümüne 3D sesler ekleyen firma, sokak görünümü modunda durduğunuz yerlerin doğal seslerini size dinletmeye çalışıyor ve bunu gerçekten başarıyor da. Son derece etkileyici ve gerçekçi bir sokak görünümü deneyimi yaşamamızı sağlayan Amplifon firmasının tek amacı bize oradaymışız gibi hissettirmek. Bu amaçlarına ulaşmak için kurdukları platformu geliştiricilere açık hale getiren Amplifon, geliştiricilerin sokak görünümü özelliğine ses ve videolar eklemesine yardım ediyor.

Stereo kulaklıklarla tecrübe edebileceğiniz sesli sokak görünümü özelliğinin yakın zamanda Google’ın dikkatini çekeceği söyleniyor. Çok yakında Amplifon’un Google’ın bünyesine geçtiğini duyarsak sakın şaşırmayın.

İşte karşınızda Amplifon’un sesli sokak görünümü özelliğine ait bir video:

silikonvadisi

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir