Ice Bucket Challenge ÜnlüleriIce Bucket Challenge Ünlüleri

Ice Bucket Challenge, Ice Bucket Challenge kim başlattı, Ice Bucket Challenge eylemine katılan ünlüler, Ice Bucket Challenge nedir, Ice Bucket Challenge’da kimler kime meyydan okudular?

Bir Kova buz (Ice Bucket Challenge) kampanyasının yaratıcı 27 yaşındaki Corey Griffin çok yakın arkadaşı Pete Frates ALS’ye yakalanınca bu kampanyayı başlatmıştı. İlginç olan ise Corey Griffin’in Bir Kova buz (Ice Bucket Challenge) kampanyasını başlattıktan sonra trajik bir deniz kazasında hayatını kaybetmesi oldu. Ice Bucket Challenge eylemine katılan ünlüler ise ;

Bill Gates, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos, Oprah Winfrey, George W. Bush ABD ’de Bir Kova buz (Ice Bucket Challenge) kampanyasına katılan isimlerden bazıları. Türkiye’de de bir çok futbolcu ve ünlü isim Bir Kova buz (Ice Bucket Challenge) çılgınlığına kapılmış durumda.

Bir kova buz (Ice Bucket Challenge) kampanyası çok da kolay bir sınav değil, Hülya Avşar çığlıklar içinde yaptı.

Yeni Trend: ‘Ice Bucket Challenge Eylemi’

Türkiye’de Ice Bucket Challenge Eylemine Hülya Avşar, Demet Akalın, Burcu Esmersoy, Şahan Gökbakar gibi birbirinden ünlü isimler katıldı. Ünlüler ALS hastalığı için bu eyleme katıldıklarını söyleyip 3 ünlü isime meydan okuması gerekiyor.

Ice Bucket Challenge yani Bir Kova Buz eylemi aslında ALS hastaları için başlatılan bir kampanya.

Son günlerde dünyayı ve Türkiye ’yi saran Ice Bucket Challenge kampanyasıyla çoğu ünlü birçok insan, içinde buzlu su olan bir kovayı başından aşağı boşaltıyor.

Ice Bucket Challenge öncesinde kişi en az 3 isme aynı eylemi yapması konusunda meydan okuyor.

Bir Kova buz (Ice Bucket Challenge) kampanyası ALS hastalığı için bir yardım toplama eylemi. Meydan okunduğu halde başından aşağı bir kova buzlu suyu boşaltmayan ALS hastaları için 100 dolar bağışlıyor.

Cem Yılmaz Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge) Eleştirisi 

Ice Bucket Challenge’e Cem Yılmaz yorumu
Merkezi sinir sistemi hastalığı ‘Amyotrofik Lateral Skleroz’a (ALS) dikkat çekmek ve bağış toplamak için başlatılan ‘ALs Ice Bucket Challenge’a katılan Cem Yılmaz, kampanyaya kendi yorumunu kattı.  Basketbolcu Hidayet Türkoğlu, komedyen Şahan Gökbakar, teknik direktör Yılmaz Vural ve sanatçı Selami Şahin’in meydan okuduğu Cem Yılmaz, başından aşağıya dökmesi gereken buzu kendi maket oyuncağı üzerinden döktü. Yılmaz herhangi birine de meydan okumadı.

Hayrettin Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge) Meydan Okuması 
Beren Saat Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge) 
Burcu Esmersoy Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge) 
Arda Turan Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge)
Burak Yılmaz Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge)
Hülya Avşar Ice Bucket Challenge (#IceBucketChallenge)

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir