Artık Vine İle Video PaylaşabileceksinizArtık Vine İle Video Paylaşabileceksiniz

Yenilenen Vine  ile bundan böyle 6 saniyelik videolar  yerine herhangi bir videoyu düzenleyerek paylaşabiliyorsunuz.

Vine yeni güncellemesini resmi olarak blogundan duyurdu. Kullanıcıların istekleri üzerine  telefondaki videoları paylaşabilme desteğini yeni sürümü ile hayata geçirdi. Bas-çek esasına dayanan paylaşma yöntemini kısmen devre dışı bırakan düzenlemeyle iPhone 5s sahipleri slow-motion videolarını Vine’da paylaşabilecek, ek uygulamalarla daha profesyonel görüntüler hazırlayabilecek ya da birkaç videoyu birleştirerek sıra dışı bir çalışmaya imza atabileceksiniz.

Yeni sürümde düzenleme araçları da iyileştirildi

Vine, çektiğiniz videonun istediğiniz bölümünü çoğaltıp sesi devre dışı bırakıyor ve böylelikle artık ilgili kareyi düzenlerken videonun tamamını baştan izlemenize gerek kalmıyor. Daha yaratıcı fikirlere teşvik etme adına “Ghost Mode”u geliştiren Vine, çekilen son karenin saydamlığını artırıp ekranda göstermeye devam ediyor ve kaldığınız yere göre slow-motion ya da animasyon videoların hazırlanması kolaylaşıyor.
“Torch view” adı verilen fonksiyonla ise düşük ışık altında daha kaliteli çekimler yapılması sağlanırken, -aynı Instagram’daki gibi- eklenen ızgara çizgileriyle daha doğru açı ve konumda kayıt mümkün hale geliyor. Güncellemeyle birlikte üstün kullanıcı deneyimi vadeden Vine, daha eğlenceli ve komik videolar için üzerine düşeni yaparak geri kalanı hayal gücünüze bırakıyor. Şimdilik iOS için yayınlanan güncelleme paketinin kısa süre içerisinde Android’e de geleceği belirtiliyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir