Facebook Otomatik Video Oynatması Nasıl EngellenirFacebook Otomatik Video Oynatması Nasıl Engellenir

Facebook’taki videolar neden kendi kendine çalışıyor? Facebook videoları mouse’ı üstüne getirdiğinizde otomatik başlıyor çektiğinizde ise duruyor. Ve eğer izlemek isterseniz üzerine tıklayarak sesli hallerini izleyebiliyorsunuz.

Facebook,videoların daha ilgi çekici hale gelmesini istedi ve ön izleme modu hazırladı. Ancak  kotalı internet kullananlar için bu özellik sorun haline geldi.

Facebook Video Engelleme Nasıl yapılır? Facebook Otomatik Video Engelleme Nasıl Yapılır? Facebook Video Güncellemesi, Facebook Video Sorunu, Facebook Otomatik Video Oynatma Nasıl Durdurulur?

Eğer Facebook’a PC’den bağlanıyorsanız. Hemen Ayarlar sekmesine gidin. Ardından sol tarafta en alt köşede “Videolar” başlığını göreceksiniz. Ona da tıklarsanız sizi “Video Ayarları” başlığı karşılayacak ve burada yer alan “Videoları Otomatik Oynat” seçeneğini kapatarak bu ön izleme uygulamasından kurtulabilirsiniz.

facebook-pc

Bu uygulamanın telefonunuzda da kapalı olmasını istiyorsanız, telefonunuzda da Facebook’un ayarlar kısmına giderek ayrıca kapatmanız gerekiyor.

ANDOİD’TE KAPATMA
Android üzerinde otomatik video oynatmayı durdurmak istiyorsanız, Facebook uygulaması içerisinden sağ üst kısımdaki üç paralel çizgiden oluşan Menü tuşuna basın. Buradaki Yardım ve Ayarlar kısmı altından Uygulama Ayarlarını seçin. Oradaki Genel Ayarlar bölümü altında ‘Video Otomatik Oynatımı’ seçeneğine tıklayın ve Kapalı olarak seçin.

facebook-android

IOS’TA KAPATMA
iOS cihazlarda otomatik oynatma özelliğini kapatmak için de, Ayarlar üzerinden aşağılarda bulunan Facebook’a geliyoruz. Orada tekrar Ayarlar’a bastıktan sonra Video bölümü altındaki Auto-play’i seçerek Off olarak işaretliyoruz.

facrbook-i,os
Facebook Otomatik Video Oynatması Nasıl Engellenir

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir