Galaxy Note 4 ‘den Görseller SızdıGalaxy Note 4 ‘den Görseller Sızdı

Galaxy Note 4 tasarımının yeni görselleri yayımlandı. 3 Eylül‘de resmen tanıtılacağı duyurulan Galaxy Note 4 ‘e ait gelen sızıntı görseller ilk defa asıl cihazın nasıl görüneceğini gösteriyor.

Şayet görüntüler sahte değilse; cihazın kutusundan elde edildiği düşünülen bu ilk fotoğraf Galaxy Note 4‘ün ön yüzeyini gösteriyor. Cihaz tasarımı olarak Galaxy Note 3‘ün çizgilerinin devam ettiği gözlerden kaçmıyor. Telefonun ekranında ki ince çerçeveleri, fiziksel home butonu ve kapasitif tuşların kullanılmaya devam edildiği de görselde dikkat çeken diğer ayrıntılardan.

Ön tarafından Galaxy Note 3 modeline oldukça benzeyen yeni model, arka tarafında ise farklılıklar gözlemleniyor. Yine deri görünümlü plastik malzeme kullanılmış olması muhtemel arka kapakta desen değişikliği var. Telefonun kasasının ve arka kısmının Samsung’un yeni modeli olacak olan Galaxy Alpha‘ya oldukça benzediği gözlerden kaçmıyor. Telefonda en çok dikkat çeken detay ise tıpkı Galaxy Alpha’da olduğu gibi metal bir çerçeve kullanılmış olması. Telefonun arka tarafında ise yine tıpkı Galaxy Alpha’da olduğu gibi yerleştirildiği görülen kamera lensi ve kalp-nabız ölçer bizleri karşılıyor. Telefonun alt kısmında ise USB 3.0 girişi, hoparlörler ve S-Pen görülüyor.

Galaxy Note 3 modelinde  Full HD çözünürlüğünde 5.7-inç ekran kullanılmıştı, Galaxy Note 4‘de ise çözünürlük Quad HD çözünürlüğe yükseltilecek.  Full HD çözünürlüğünde 5.7-inç ekran kullanılırken, Galaxy Note 4‘de bu çözünürlük Quad HD çözünürlüğe yükseltilecek. İşlemci tarafında her zaman olduğu gibi iki farklı işlemciyle gelecek olana telefon, yaygın olarak sekiz çekirdekli ve 64-bit destekli Exynos 5433 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Onun haricinde 4G isteyen bölgelerde ise Samsung’un, Qualcomm tarafından LTE destekli 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 805 işlemcisini tercih etmesi bekleniyor.
Şu ana kadar her modelde güncellenerek arttırılan RAM miktarının bu modelde yerinde kalarak 3 GB olarak karşımıza çıkması bekleniyor. 128 GB‘a kadar arttırma imkanı sunan 32 GB dahili depolama alanının kullanılacağı telefonda, 16 Megapiksel ISOCELL kameraya yer verilecek. En az 3200 mAh batarya kullanması beklenilen telefon her Galaxy Note modelinde olduğu gibi gelişmiş S-Pen özelliklerini de beraberinde getirecek. Bunlara ek olarak firma tarafında onaylanan retina tarayıcısı ve ultraviyole sensörde telefonda yer alacak özelliklerden.

Galaxy Note 4 'den Görseller Sızdı

Sayfa: 1 2 3 4 5

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir