Dokunmatik Mouse Touch+Dokunmatik Mouse Touch+

Gelişen teknoloji ile artık herşey dokunmatik oluyor. Yeni dokunmatik ürün ise mouse…

Haptix isimli teknoloji firması ı önce ismini Ractiv yaptı, şimdi de her yüzeyi bir sanal mouse cihazına çeviren Touch+ aparatını piyasaya çıkartıyor.  Firma Touch+ tarayıcı aparatının aslında geçen sene Haptix olarak Kickstarter kampanyası ile gösterdikleri üründen çok farkı yok. Daha estetik bir hale gelen  Touch+, 75 Dolar fiyatlı bir hareket tarayıcı.  Touch+ baktığı her yüzeyi bir dokunmatik alana dönüştürüyor. Çift kamera sisteminin gördüğü alanda akıllı telefon veya tabletlerdeki gibi parmak hareketleri ile çeşitli komutla verebiliyor, yazı yazıp resim çizebiliyorsunuz. Bu aynı zamanda dizüstü bilgisayarların üzerindeki dokunmatik Touchpad parçalarının kullanımına da benziyor.

Touch+ aparatını isterseniz bir dizüstü bilgisayara takıp klavyesini bir yüzey gibi kullanabilirsiniz. Veya bir masaüstü bilgisayarın yanında mouse yerine kullanabiliyorsunuz. Hatta Android işletim sistemli TV setlerinde bir uzaktan kumanda gibi görev görüyor.

İlk başlarda kullanımı biraz alışkanlık gerektirse bile, farklı ve rahat bir kumanda yöntemi isteyenler veya mouse sevmeyenler Touch+ ürününe bir bakabilirler. Buraya tıklayıp gideceğiniz sitede sipariş verebilirsiniz. Benzer bir ürün olarak piyasada bulunan Leap Motion’ı da hatırlatalım.

Hala normal mouse kullanmak isteyenlere de, buraya tıklayıp göreceğiniz incelemedeki başarılı mouse ürününü önerebiliriz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir