Kansere Neden Olan Ürünler Neler?Kansere Neden Olan Ürünler Neler?

Bilim adamları, evlerimizde her gün kullandığımız  birçok ürünün kanser saçtığını açıkladı. Liste biraz ürkütücü, çünkü bu ürünlerin çoğu hepimizin evinde var ve neredeyse her gün kullanılıyor.

İşte o ürünler…

Hijyen ve temizlik ürünleri: Kanseri Önleme Koalisyonuna göre;belli markaların talk pudraları ve diş macunlarının kanserojen madde taşıdığı tespit edildi.
Güzellik ürünleri: Fondöten, şampuan ve saç boyalarında kanserojen madde olduğu tespit edildi. Bu ürünlerin daha çok lösemi ve mesane kanserine yol açtığı açıklandı.

Evcil hayvan bakım ürünleri: Kedi ve köpek pire tasmaları insanlar için zararlı kimyasal ve kanserojen madde içerir. Bunun yerine pire ve bit solüsyonlarını evcil hayvanınızın kürküne sıkarak kullanabilirsiniz.

Antibakteriyal ürünler:

Antibakteriyal ürünler: Bu ürünler adeta birer tehlikeli kimyasal kokteylidir. Cilt yanmalarına ve akciğer tahrişlerine yol açarlar. Antibakteriyal sabun ve losyonların içinde bir kanserojen olan triklorokarban bulunur.Ev izolasyon ürünleri: İzolasyon köpükleri yüksek oranda kimyasal taşırlar. Bu köpüklerle uzun süreli temas kansere yol açabilir. Amerika’daki evlerin %90’ında bu maddeler bulunmaktadır. Bu maddelerin en çok akciğer kanserine yol açtığı söyleniyor. Oto kokuları ve oda spreyleri: Araştırmalara göre bu ürünlerde de yüksek oranda kimyasal ve kanserojen madde bulunduğu ortaya çıktı. Yüksek oranda maruz kalındığında organların iflası, bulan, baş ağrısı ve kusma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Alkol: 
Alkol: Alkol kadınlarda yaklaşık olarak %6, erkeklerde ise %10 oranında kansere yol açar. Göğüs, karaciğer ve kolon kanseri alkolün yol açtığı kanser türlerindendir.

Solaryum: Dünya Sağlık Örgütü, solaryuma giren 30 yaşından küçük bireyler için cilt kanseri riskinin %75 oranında daha fazla olduğunu açıkladı.

Mikrodalga fırın:

Mikrodalga fırın: Mikrodalgalara maruz kalan kişilerde düşük kan basıncı ve düşük nabız görülür. Ve bir süre sonra sinir sistemindeki kronikleşmiş bozulmalarla yüksek kan basıncı ortaya çıkmaktadır. Bu dönemlerde kişilerde baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, huzursuzluk,endişeler, mide ağrıları,göz ağrısı, sinirsel gerilim, konsantrasyon bozukluğu, katarakt, apandisit, kanser, kalp ve damar hastalıkları görülmektedir.

Teflon tava: 

Teflon tava: Yapılan bir araştırma sonucu teflon tava yapımında perflorooktanoik asit (PFOA) kullanılmasından kaynaklandığını ifade ederek, laboratuvar deneylerinde, bunun çok yüksek miktarlarda alınmasının tümör meydana getirme riski oluşturduğu görüldü.

Plastik ürünler:

Plastik ürünler: Gelişmiş ülkelerin tümünde plastiğin türünü gösteren uyarılar bulunmasına karşın, ülkemizde bazı firmalar buna uyarken, bazılarının konuyu görmezden gelmesi dikkat çekiyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir