Zabaglione Soslu Çilekli RokokoZabaglione Soslu Çilekli Rokoko

Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko yapılışı, Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko nasıl yapılır , Zabaglione Sos nasıl yapılır, Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko resimli tarifi…

Yaz günlerinin serin lezzeti Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko…

Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko için Malzemeler:

5 Yumurta beyazı
100 gr ( 1 Çaybardağı toz şeker)
2 Paket kremşanti
2 Su bardağı Süt
2 Yemek kaşığı  Hindistan Cevizi
500 Gr Çilek

Üzeri İçin :

Zabaglione Sos

Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko

Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko Yapılışı:

Kremşanti ve sütü çırpın ve yumurtaları çırparken erimemesi için  buzdolabına bırakın. Yumurta ve şekeri çırpın. Yumurta ve şeker iyice köpürmeli bıçakla kesilecek kıvamda olmalı.  Yumurta beyazı kabarıp kıvama gelince krem şantiyi dolaptan alın ve tahta kaşık yardımı ile yumurta aklarını söndürmeden kaşık yardımı ile karıştırıp krem şantiye yedirin. H.cevizini de ilave edin ve karıştırın.  Çilekleri doğrayın dilerseniz benim gibi pratik bir şekilde kesmeyi tercih edebilirsiniz .  Çileklerin bir kısmını jülyen kesip kesip kremaya karıştırıyoruz.

Zabaglione Soslu Çilekli RokokoZabaglione Soslu Çilekli Rokoko
Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko

Diğer çilekleri de  ince dilimliyorsunuz. Bu ince dilimleri aralarına ve üzerine kullanacağız. Kremanın üçtebirini kalıba döküp aralarını dilim çilek yerleştirin daha sonra krema ve çilek yine krema ve çilek ile işlemi bitireceksiniz. En son üstteki kremaya ben kaşıkla şekiller verip aralarına çilek serpiştirdim. Siz arzunuza göre şekil verebilirsiniz yada düz bırakıp çilek dizebilirsiniz. Rokoko bir gün buzlukta bırakıldıktan sonra Zabaglione Sos ile servis edilir. Zabaglione Sos’un resimli tarifi için TIKLA….

Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko
Zabaglione Soslu Çilekli Rokoko

Afiyet Olsun…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir