MHRS-ALO 182 Randevu Nasıl AlınırMHRS-ALO 182 Randevu Nasıl Alınır

MHRS-ALO 182 ile hastane randevusu nasıl alınır ? MHRS web’den randevu alma, MHRS Alo 182 ile randdevu alma. MHRS ile kuyrukta bekmeden , sabah erken saatlerde randevu için kalmaklaya son. Alo 182 ve Web’den randevu alarak MHRS sistemini kolayca randevu alabilirsiniz…

Hastane Randevu (MHRS) kuruluş amacı vatandaşların daha verimli ve daha etkin bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını sağlamaktır. Hastane Randevu (MHRS) sayesinde vatandaşlar Sabah erkenden hastaneye giderek uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmaktan kurtulmuşlardır. Hastane Randevu (MHRS) sistemini kullanarak Sağlık Bakanlığına bağlı olan 2. ve 3. Basamak Hastaneler ve Ağız Diş Sağlığı merkezlerinden randevu alabilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) kullanarak bütün gün hastanede sıra beklemek zorunda kalmadan muayene olabilirsiniz. Sabah erken kalmak yerine istediğiniz saatte sadece birkaç dakika içinde randevunuzu alabilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) sisteminde ki asıl amaç hastalara randevu konusunda kolaylıklar sağlamak, hastaları mağdur etmemek ve memnuniyetlerini artırmaktır. Hastane Randevu (MHRS) sağlık politikaları açısından gelişmeye yardımcı olabilmek amacı ile kurulan bir sistemdir.

HASTANE RANDEVU SİSTEMİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ =>>>

Hastane Randevu (MHRS) Sistemi ile Nasıl Randevu Alınır?

Hastane Randevu (MHRS) sistemiyle randevu alabilmeniz için iki farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki internet üzerinden Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile diğeri ise ALO 182 hattını arayarak randevu almaktır.

Alo 182 Hattını Arayarak Nasıl Randevu Alınır?

Alo 182 hattını ev, iş, ankesör veya cep telefonu seçeneklerinden herhangi birisiyle aramanız mümkündür. Bu seçeneklerden herhangi birisiyle 182’yi aramakla randevu işleminizin ilk adımını tamamlayabilirsiniz. Çağrınızı bir canlı operatör cevaplandıracaktır. Canlı operatör sizden randevu işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bazı bilgilerinizi isteyecektir. İlk olarak T.C. kimlik numaranızı kimlik bilgilerinizi doğrulamak için isteyecektir. Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra ise sizden hastane, poliklinik ve hekim bilgilerini isteyecekler. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde canlı operatöre söylemeniz gerekmektedir. Hastane Randevu (MHRS) sistemi Alo 182 hattını cevaplayan canlı operatör size uygun olan tarih ve saat dilimini belirtecektir. Alo 182’yi arayarak işleminizi bu kadar kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Randevunuzu iptal etmek isterseniz yine Alo 182 hattını arayabilirsiniz. Aynı şekilde operatöre bilgilerinizi vererek Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile randevunuzu iptal etmiş olacaksınız.

İnternetten Nasıl Randevu Alınır?

Çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesine randevu alma işleminizi internet üzerinden de kolay bir şekilde yapabilrsiniz. Bunun için Hastane Randevu (MHRS) sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sistemi ilk defa kullanıyor ve daha öncesinden sisteme kayıt yaptırmadıysanız önce sisteme kayıt olunuz. Hastane Randevu (MHRS) sistemine kayıt yaptırmak için yine internet ortamını kullanabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.Açılan sayfada “Yeni Üye” butonuna tıklayınız. Yeni üye olmanız için bazı bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Sisteme girerken kendinize bir şifre belirleyeceksiniz. Bu şifre ile Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile randevu alabileceksiniz. Hastane Randevu (MHRS) sistemine kayıt olmak için açılan sayfada T.C kimlik numarası, adı soyadı, cinsiyeti, doğum yeri ve tarihi, anne ve baba adı, cep telefonu ve E-posta adresi gibi bilgileri doldurmanız zorunludur. Hastane randevu (MHRS) sistemine kayıt için gerekli olan bu bilgileri doldurduktan sonra sizin belirleyeceğiniz bir parola ile kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hastane randevu (MHRS) sistemine kayıt işleminizi yaptırdıktan sonra isteğinize göre randevunuzu alabilirsiniz.

Hastane Randevu (MHRS) sistemine üye olduktan sonra Vatandaş Giriş Ekranına ilk olarak T.C kimlik numaranızı giriniz ve daha sonra hastane randevu (MHRS) sistemine üyelik sırasında almış olduğunuz parolanızı giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Emin olduktan sonra Hastane Randevu (MHRS) sistemine giriş yapmak için “Giriş” butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sırasıyla il, ilçe, hastane, semt kliniği, klinik, klinik yeri ve hekim bilgilerini sizin için uygun olana göre doldurunuz. Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile randevu almak için “Randevu Ara“ seçeneğine tıklayınız. Açılan sayfanın alt tarafında muayene olabileceğiniz doktor veya doktorların listeleri bulunacaktır. Bu listelere göre dilediğiniz doktoru seçebilirsiniz. Daha sonra açılan sayfanın sap tarafında yer alan saat dilimleri seçeneklerini göreceksiniz. Buradan muayene olmak istediğiniz saat dilimini de seçerek Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile randevunuzu almış olacaksınız. Randevu zamanından 15 dakika önce hastanede olmanız gerekmektedir. Bunu dikkate alarak randevunuzu alınız. Hastane Randevu (MHRS) sisteminde istediğiniz randevuyu alabilir ve olağan randevulara ulaşabilirsiniz. Daha sonra seçmiş olduğunuz hekime ait uygun saatleri bu sayfada görebilirsiniz ve size en uygun saati belirleyerek buna göre hastane randevunuzu alabilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) sistemi ile çağımızın getirdiği kolaylıklar sayesinde internet üzerinden randevu alabilmek bu kadar kolay.

Hastane Randevu (MHRS) sistemine kayıt olduktan sonra almış olduğunuz iptal ettiğiniz veya muayene olduğunuz tüm randevularınızı görebilirsiniz. Ayrıca hastane Randevu (MHRS) sisteminde hesap bilgilerinizi doldurarak bunları isterseniz değiştirebilirsiniz. Yani randevunuzu iptal edebilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) sisteminde önceden almış olduğunuz randevunuzu iptal etmek için hastane randevu (MHRS) sistemine T.C kimlik numaranız ve parolanız ile giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan Randevu Geçmişi bölümünü seçiniz. Bu şekilde randevularınıza erişebileceksiniz. Herhangi bir sebepten dolayı iptal etmek istediğiniz randevunun yanındaki iptal et seçeneğine tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) sisteminde istediğiniz zaman randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Günün dilediğiniz saatinde randevunuzu alabilirsiniz. Hastane Randevu (MHRS) sistemi günün her saatinde hizmete açık olacaktır. Hastane Randevu (MHRS) sisteminde randevu alma işleminden sonra ya da randevu iptal işleminden sonra Çıkış butonuna basarak Hastane Randevu (MHRS) sisteminden çıkış yapmanızı öneririz. Bu sayede sizden sonra sizin izniniz dışında kimse sizin yerinize işlem yapamayacaktır.

Randevu İptali Olur Mu ?

Randevu aldınız fakat o günde istenmeyen bir durum nedeniyle randevunuzu kaçırma ihtimali ortaya çıktı ve randevunuz iptal etmek istiyorsunuz. Randevunuzu hastane randevu MHRS sistemi üzerinden iptal edebilmeniz mümkün. Randevu iptali işlemi için yapmanız gereken MHRS sistemine giriş yapmak olacaktır daha sonra açılacak olan sayfanın sağ kısmında yer alan “Randevu Geçmişi” sekmesini tıklayınız. Açılacak olan sayfada o güne kadar almış olduğunuz tüm randevuları görebilmeniz mümkündür. MHRS’ in bu sayfasından iptal işlemini yapabilirsiniz. İptal etmek istediğiniz randevu gününün üstüne geliniz. Daha sonra randevunun durum bölümünde iptal seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Seçeneğe tıklandıktan sonra randevunuz iptal etmek istediğinizden emin misiniz sorusu sekme ile karşınıza çıkacaktır bu sekmeye evet cevabı vererek hastane randevu (MHRS) sisteminden iptal işleminizi yapabilirsiniz.

Başkası adında da hastane randevu (MHRS) sisteminden randevu alma imkanı mevcuttur. Ancak bunu yapabilmek için randevu almak istediğiniz bireyin öncelikle sisteme kayıtlı olması zorunludur. Randevu almak istediğiniz bireyin TC kimlik numarası ve hastane randevu (MHRS) sistemi şifresi ile randevu işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başkası adına kendi TC kimlik numaranız ve şifreniz ile randevu almanız mümkün değildir.

MHRS şifrenizi hatırlamıyorsanız yeni şifre almanız gerekmektedir. Bunun için MHRS sistemine giriş yapıp ardından “Parolamı Unuttum” butonunu tıklayınız. Açılacak olan sayfada size iki seçenek sunulacaktır. Bu seçenekler e-posta ve SMS seçenekleridir. Bunlardan seçmeniz gereken tercih MHRS sistemine üye olurken tercih ettiniz seçenektir. Yani üye olma işlemini gerçekleştirirken sadece telefon numaranızı yazdıysanız telefon numaranız ile TC kimlik numaranızı girip gönder butonunu tıklayınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra MHRS sistemine kayıt olurken girmiş olduğunuz cep telefonunuza sisteme üye olurken girmiş olduğunuz şifreniz SMS yoluyla gönderilecektir.

Hastane randevu alma işleminiz mobil cihazınızdan da yapma imkanına sahipsiniz. Mobil için tasarlanmış MHRS’ i İOS, Android, Black Berry ve Windows işletim sistemlerinden birine sahip olan mobil cihazınıza indirip hastane randevu alma işlemini yapma imkanını elde edibilirsiniz.

WEB’DEN;

Vatandaşlar, 182’nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir.
Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hastane Randevu Merkezi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.

MHRS RANDEVU GÖRÜNTÜLEME

Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki “Randevu Geçmişi”kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

MHRS ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL ALABİLİRİM?

Hastane randevu şifrenizi unuttuysanız ne yapmalısınız? Yeni şifre için 3 yol var.

MHRS AİLE FERTLERİ İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

İşlemler T.C. Kimlik numarası üzerinden yapıldığından bütün Aile fertleriniz için ayrı ayrı kendi Kimlik numaraları ve Kimlik bilgileri ile hesap oluşturmalısınız. İsterseniz aile fertleri için üye kaydı oluştururken hepsinde aynı mail adresi ve telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir