iWatch Ne zaman Çıkacak?iWatch Ne zaman Çıkacak?

iWatch nasıl olacak? iWatch ne zaman çıkacak? iWatch’un fiyatı ne olacak? İşte Apple’ın bu yılki en büyük bombası iWatch !

Apple’ın bu yıl beklenen bombalarından biri olan akıllı saaati iWatch, hala gizemini koruyor

İŞTE iWATCH’UN MUHTEMEL İSKELETİ

Apple daha iWatch ismini doğrulamış bile değil; ancak şirketin bu yıl akıllı saat çıkaracağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. İşte iWatch’un muhtemel iskeleti:

EKİM’DE GELİYOR

iOS 8 ile birlikte iWatch’un Ekim ayında tanıtılması bekleniyor. Apple’ın iPhone 6 lansmanından bir ay sonra akıllı saatini duyuracağı düşünülüyor.

SAĞLIK ODAKLI BİR SAAT

Apple’ın saatinin üzerinde en az 10 adet sensör yer alacak ve bu sensörler kullanıcıların sağlık ve spor çalışmaları için takipçileri olacak. Bir yandan kullanıcıların adımlarını sayan ve yaktıkları kaloriyi hesaplayan iWatch, diğer yandan kalp ritmini de ölçebilecek.

FARKLI TASARIMLARA SAHİP OLACAK

iWatch tek bir tasarıma sahip olmayacak; aksine erkek ve kadınlar için iWatch’un tasarımlarında ciddi farklılıklar olacak. Bu noktada Apple’ın tasarıma düşkünlüğü ve cihazlara iki cinsiyet için de farklı zevklere hitap eden bir saat geliştireceği düşünülüyor.

MİLYONLARCA SATACAK

iPhone’dan çok daha düşük bir fiyat etiketine sahip olması beklenen iWatch için Apple, ilk yılda 50 milyon iWatch üretecek. Bu rakam daha piyasaya hiç çıkmamış bir ürün için bir hayli yüksek; özellikle birçok sürümü çıkan iPad’in son yılda 71 milyon sattığı gerçeği Apple’ın önünde duruyorken…

EKRAN BOYUTU

Reuters kaynaklarına göre 2.5 inç’lik ekrana sahip olması beklenen iWatch, dikdörtgen bir ekran kullanacak.

Hürriyet

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir