Google Akıllı Lens İçin Novartis İle ÇalışacakGoogle Akıllı Lens İçin Novartis İle Çalışacak

Google diyabet hastalarının hayatını kolaylaştıracak olan  “akıllı kontakt lenslerin” Üretilmesinde  İsveçli ecza firması Novartis ile birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Novartis hastaların kanındaki glukoz değerlerini ölçüp sonuçları akıllı telefonlarına mesaj atacak olan yüksek teknoloji ürünü lensleri ilerleyen yaşları nedeniyle gözlük takmak zorunda kalan kişilerin yeniden yakını net bir şekilde görmesini sağlayacak şekilde tasarlamayı planladıklarını da belirtti.

GÖZ ZAYIFLAMASINA KARŞI
İsveçli firma Google’ın desteği ve kaynakları ile üretecekleri yeni akıllı lensin “Yaşla birlikte giderek zayıflayan gözün kendiliğinden yakına odaklanma özelliğini restore edeceğini” umduklarını söyledi.
Firma yeni ürünün gözlüklere ve klasik kontakt lenslere bir alternatif oluşturmasını umduklarını ve göze daimi olarak monte edilecek “intra-ocular” lensler geliştirmeyi de göz önünde bulundurduklarını belirtti.
‘HAYALİMİZ HAYAT KALİTESİ’
Akıllı lensler ilk olarak Google’ın şöförsüz otomobil ve Google Glass gibi projelerinin de arkasında olan Google X araştırma ve geliştirme laboratuvarı tarafından üretilmişti.
Google kurucularından Sergey Brin konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bizim hayalimiz elektroniklerin minyatür hale getirilmesini mümkün kılan teknolojileri milyonlarca insanın hayat kalitesini geliştirmek için kullanmak. Biz bu hayalin gerçekleşmesi için Novartis ile birlikte çalışacağımız için çok heyecanlıyız” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir