Ayağınız Yerden KesilecekAyağınız Yerden Kesilecek

Kickstarter başlatmış olduğu kampanya ile ayağınız yerden kesiyor.

Kickstarter kampanyası birkaç gün önce başladı. RocketSkates, patenleri son teknolojiyle buluşturuyor. RocketSkates isminin belirttiğinin aksine roketle çalışmıyor ama saatte 20 km hıza ulaşmayı sağlayan motorlarla donatılmış.Ayakkabınızın üzerine geçirilen RocketSkates’i hemen hemen her tür ayakkabıyla kullanabiliyorsunuz. Doğrudan Ayak ölçüsüne göre küçük veya büyük taban plakasıyla gelen patenlerde ayrıca hangi ayağınızın kontrolü sağlayacağını belirlemeniz gerekiyor. Kontrol sağlayan ayak, nam-ı diğer lider ayak, diğer ayaktaki patene yapılacak işlemi belirten öncü konumunda. Patenleri hızlandırmak için öne, yavaşlamak için de arkaya eğim veriyorsunuz; yani RocketSkates’i bu açıdan ayağa takılan Segway gibi düşünebilirsiniz.

RocketSkates’in üreticisi Acton‘ın CEO’su Peter Treadway’e göre, patenlerin kullanım şekli paten kaymaya yeni başlayanlar tarafından dahi kolayca kavranıyor. Her patende bir mikro işlemci ve lityum iyon pil bulunuyor. Patene güç vermek için arkasındaki düğmeye bastıktan sonra motorların çalışmaya başlaması için tekerlekleri döndürüyorsunuz. Az çabayla rahatça kaymanızı sağlayan bu patenlerle yürümek de mümkün; dolayısıyla yolda kaldırım veya basamaklara rahatça inip çıkabiliyorsunuz.
RocketSkates’in bir de mobil uygulaması bulunuyor. iOS ve Android tabanlı cihazlarla çalışan uygulama, Bluetooth üzerinden patenleri izleyerek ne kadar sürede ne kadar mesafe kat ettiğinizi gösteriyor, kalan pil ömrünü belirtiyor. RocketSkates’in R-6 modeli 45 dakika/10 km, R-8 modeli 70 dakika/13 km, R-10 modeli ise 90 dakika/16 km şarj kapasitesine sahip.

Patenler hoşunuza gitti ise sipariş edebilmeniz mümkün. 43 gün daha sürece Kickstarter kampanyasına katkıda bulunarak ön sipariş verebilirsiniz. R-6 499 dolar, R-8 599 dolar, R-10 da 699 dolar etikete sahip. Hedeflediğinin neredeyse iki katını toplayan patenler eylül itibarıyla gönderilmeye başlayacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir