Windows’da 2 Açık KapandıWindows’da 2 Açık Kapandı

 6 yama paketi ve  3 emniyet sorunu olan Microsoft  yazılımını yama ile güvenli hale getirdi.  En çok kritik yama olan MS14-037, saldırganlar tarafından kolayca kullanılabilecek İkinci Internet Explorer açığını kapatıyor.

MS14-037 güncellemesi (Cumulative Security Update for Internet Explorer) içerisinde listelenen en ciddi güncellemeler arasındaki açıklardan bir tanesi, kullanıcı zararlının yerleştirildiği bir web sitesine baktığında uzaktan kod çalıştırılmasına olanak tanıyabiliyor. Açıkları başarıyla kullanan saldırganlar, bilgisayarın kullanıcısıyla aynı yönetici yetkilerine sahip olabiliyorlar.

“Vulnerability in Windows Journal Could Allow Remote Code Execution” açıklamasıyla yayınlanan bir başka çok kritik güncelleme ise, özel bir günlük dosyasını açtığınızda uzaktan kod çalıştırılmasına olanak tanıyan bir eksikliği ortadan kaldırıyor. Windows Journal güncellemesi, Windows Vista, Windows Server 2008 (Itanium hariç), Windows 7, Windows Server 2008 R2 (Itanium hariç), Windows 8, Windows Server 2012, Windows RT, Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 ve Windows RT 8.1’in tüm sürümlerini kapsıyor. Diğer dört yama ise mühim ve orta seviye mühim olarak listeleniyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir