Selfie Odaklı Xperia C3 Ağustos’ta SatıştaSelfie Odaklı Xperia C3  Ağustos’ta Satışta

Sony, Xperia ailesini yeni ürünleri ile büyütmeye devam ediyor. Akıllı telefonun yeni trendi büyük ekran olması nedeni ile Sony Xperia C3 ‘de büyük ekran tercih edilmiş. 5,5 inç’lik bir ekrana sahip olan Xperia C3LED flaşlı bir ön kamerası selfie odaklı bir telefon.

Xperia C3’nin ana kamerası 8 megapiksel çözünürlüğünde ve hem otomatik odaklama hem de LED flaş desteğine sahip. 25mm’ye karşılık gelen bir lensi bulunan ön kamera ise 5 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Sony’nin “soft” olarak tanımladığı bir LED flaşa sahip olan Xperia C3 hem gün ışığında hem de ışığın az olduğu bir ortamlarda çok daha güzel selfie’ler çekmeye imkan tanıyor. Superior Auto modunda 36 farklı sahneyi tanıyabilen ve ayarları ona göre yapan kameraya eklenebilen harici uygulamalarla artırılmış gerçeklik efektleri uygulanabiliyor ve portre fotoğraflar özel olarak düzenlenebiliyor.

Çift SIM kartlı telefon 1,2 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli bir Qualcomm işlemci kullanıyor. 1 GB RAM ve 8 GB depolama alanı olan  Xperia C3 ‘ün hafızasını microSD kart ile 64 GB ‘a artırabiliyorsunuz.Android 4.4.2 ile gelen telefon Bluetooth 4.0 ve NFC bağlantılarına destek veriyor ve 2.500 mAh kapasiteli piliyle makul bir kullanım süresi sunan telefon  ağustos ayında Çin’de piyasaya sürülecek. Ardından diğer marketlerde de kullanıcılarla buluşacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir