Sony Xperia Z2’nin Türkiye’de Satış Fiyatı Ne Kadar?Sony Xperia Z2’nin Türkiye’de Satış Fiyatı Ne Kadar?

Sony Xperia Z2’nin Türkiye’de, Sony Xperia Z2’nin özellikleri, Sony Xperia Z2’nin Türkiye’de satış fiyatı ne kadar ?

Sony Xperia Z2, 30 Mayıs tarihinden itibaren Türkiye’de 2.199 TL’den satışa sunuluyor. Sony Xperia’nın en yeni amiral gemisi Xperia Z2, 4K çekim özelliği, video yaratımı için yeni akıllı sosyal kamera uygulamaları, Full HD TRILUMINOS ekranı, yeni Live Colour LED teknolojisini ultra hız ve dayanıklılığı ile birleştirerek akıllı telefon deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

Xperia Z2, Full HD’nin dört katı olan 4K çözünürlüklü video çekimi ile profesyonel video çekim deneyimini akıllı telefona taşıyor. 4K video çekim deneyimi ile birlikte Xperia Z2’nin yeni akıllı video uygulamaları da her koşulda kısa filminizi yaratmanıza olanak sağlıyor. Kendi filminin yönetmeni olmak isteyenler, Xperia Z2’nin “Movie Creator” özelliği ile videoların üzerinde istediği değişiklikleri yapabiliyor, istediği kareyi çıkarabiliyor, farklı efektler ekleyebiliyor ve ön izleme yapabiliyor.

BRAVIA görüntüleme teknolojisini 5.2 inç boyutundaki Full HD TRILUMINOS ekran ve yeni Live Colour LED teknolojiyle birleştiren Xperia Z2, gerçeğe en yakın, keskin ve canlı bir görüntüleme deneyimi için en geniş doğal renk paletini sunuyor.

Qualcomm Snapdragon 801 dört çekirdekli 2.3 Ghz işlemciye sahip 4G LTE Xperia Z2, internette gezinirken, video izlerken veya Oyun oynarken hızıyla öne çıkıyor. Zengin grafik ve Oyunlar için Adreno 330 GPU ve kamera, video ve iyi bir ekran deneyimi için dual ISP sunuyor. Xperia Z2, Sony’nin akıllı telefonlarının pil ömrünü 4 katına kadar artıran Batarya STAMINA Modu’nu 3200 mAh’lık bataryası ile tüketicileriyle buluşturuyor.

Kamera

Xperia Z2, 4K video çekimini cep telefonu için büyük bir 1/2,3 inç 20,7 MP Exmor RS™ görüntü sensörü, Sony’nin ödüllü G lensi ve cep telefonu için akıllı BIONZ™ görüntü işleme motoruyla bir araya getirir. Bu eşsiz birleşim sayesinde Xperia Z2, gerçek bir kompakt dijital kamera ile aynı kaliteye ve performansa sahip olur. Sonuçta, her zaman üstün bir keskinlik, netlik ve parlaklığa sahip görüntüler elde edilir.

Ses

Tüm ortam seslerinin %98’e kadarını azaltan dijital gürültü önleme sayesinde dışarıdaki sesleri duymazsınız. Bu teknik, Aktif gürültü denetimi denilen bir teknolojiyi esas alarak düşük frekanslı gürültü kısımlarını ortadan kaldırıp yüksek frekanslı gürültünün herhangi bir şekilde kulağa ulaşmasını engeller. Gürültü önleme teknolojisi akıllı telefon cihazıyla bütünleşik olduğundan, bu şık MDR-NC31EM kulaklıklarla gürültüden arınmış bir ses keyfini yaşayabilirsiniz. Bu kulaklıklar, bir mikrofon aracılığıyla çevredeki gürültüyü örnekler. Xperia cihazındaki DNC devresi ile dengelendiğinde, ortaya net, gürültüsüz bir ses çıkar.

Ekran

Xperia Z2, cep telefonu için optimize edilmiş en son Sony TV ekran teknolojilerine sahiptir. Artırılmış renk derinliği ve derecelemesi için yalnızca Sony Mobile ekranlarına tümleşik yepyeni bir teknoloji olan Live Colour LED ile birlikte gelir. Ve IPS, görüntünün her yerinde mükemmel bir izleme açısı ve doğru renkler sağlar. Cep telefonu için X-Reality resim motoru özellikli, büyük ve yüksek çözünürlüklü 5.2¨ Full HD TRILUMINOS™ Ekran, kenarları tırtıklı olmayan inanılmaz netlikte resimler için 1920 x 1080 aşamalı tarama özelliğine sahiptir. İnç başına 423 piksellik piksel yoğunluğu ile birlikte son derece net ve üstün parlaklığa sahip resimler elde edersiniz.

Tasarım

Xperia Z2, yalnızca en iyi Sony işçiliğini sunar. En yüksek kalitede malzemeler kullanılarak özenle üretilmiş bu cihaz, çevrenizdeki dünyayı yansıtan cam panellere sahip güzel tek parça alüminyum bir çerçeveyle gelir. Tasarımında simetri ile dengelenmiş 5,2 inç ekran, hangi açıda tutarsanız tutun, elinizdeyken doğal bir his uyandırır.

Xperia Z2, ekran boyutunun telefon boyutuna oranının çarpıcı biçimde yüksek olduğu 5,2 inç bir ekran sunar. Bu size telefonun boyutunu gerçek anlamda kullanan bir ekran boyutu sağlar. Böylece, bir görüntüye baktığınızda telefon neredeyse görünmez.

Dayanıklılık

Sony Xperia Z2, bu ince ve şık akıllı telefonun hem suya dayanıklı hem de en ufak toz zerreciklerine dirençli olmasını sağlayan, etkileyici bir IP55/IP58 derecelendirmesine sahiptir.

Su geçirmeyen Xperia Z2 ile, 30 dakika boyunca tatlı suda yüzerken en iyi telefon kamerası ile fotoğraf çekebilirsiniz. Hatta 1,5 metreye kadar dalış da yapabilirsiniz. Micro USB bağlantı noktası, micro SIM yuvası ve bellek kartı yuvası kapaklarının sıkıca kapatılması gerektiğini unutmayın.

IP 55/58: Bunun anlamı nedir? IP derecelendirmesi bir cihazın toza ve suya karşı dayanıklılık düzeyini ölçmeye yönelik bir sertifikasyon testidir. İki basamaklı IP derecelendirmesindeki ilk basamak, ufak toz zerrecikleri de dahil olmak üzere, sert cisimlere karşı koruma düzeyini belirtir. İkinci basamak ise cihazın suya ne kadar dayanıklı olduğunu belirtir.

Performans

En son Sony yazılımlarını yepyeni, çok güçlü Qualcomm® Snapdragon™ 801 işlemci ile bir araya getirdik. Bu gelişmiş Dört çekirdekli işlemci S4 Pro’dan %75 daha hızlıdır ve olağanüstü pil ömrüyle size yüksek güç ve hız sağlar. Böylece, birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilir, web’de kısa yükleme süresiyle gezinebilir ve videoları kesintisiz aktarabilirsiniz. Asenkron işlemci, her bir çekirdeğin bağımsız olarak çalışmasını sağlar. Böylece ihtiyaç duyduğunuz anda gereken gücü elde eder, ihtiyaç duymadığınıza da şarjınızı gereksiz yere harcamazsınız

Bağlantı

Evinizdeki çeşitli aletler arasında bağlantı kurmaya kaç saat harcadınız? Neyse ki o günler geride kaldı. NFC (Yakın Alan İletişimi), size tüm elektronik cihazlarınızı sadece tek dokunuşla kablosuz olarak bağlamanın hızlı ve kolay yolunu sunar. Akıllı telefonunuzdaki fotoğraf veya videoları TV’nizde görün. Veya kablosuz hoparlörden müzik çalın. Kablolar, düğmeler veya ayarlar ile vakit kaybetmeyin. Yalnızca saf eğlence bu kadar kolay.

Akıllı telefonunuzu büyük ekrana yansıtmak için NFC özellikli bir TV’ye sahip olmanız gerektiğini de nereden çıkardınız? Ya da kulaklıktan hoparlöre geçmek için? Ekran yansıtma veya DLNA özelliği aracılığıyla Bluetooth özellikli akıllı telefonunuzdaki içeriği Wi-Fi özellikli TV’nize veya şarkılarınızı Bluetooth üzerinden bir hoparlöre “Throw” gönderimi ile iletebilirsiniz. Xperia uygulamalarınızla tümleşik, akıllı bir uygulama olan “Throw” özelliğini kullanarak, akıllı telefonunuz diğer cihazlara kablosuz bağlanmanın en iyi yolunu bulur. MHL kablosu kullanarak telefonunuzun tüm kullanıcı arabirimini TV’nize yansıtabilir ve cihaz şarj edilirken film, oyun ve daha birçok eğlencenin keyfini çıkarabilirsiniz. Veya Wi-Fi üzerinden akıllı telefonunuzu TV’nize kablosuz olarak aktarmanızı sağlayan bir Miracast™ Kablosuz Ekran kullanmaya ne dersiniz?

Kaynak :milliyet

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir