Facebook Değişime GidiyorFacebook Değişime Gidiyor

Dev Sosyal medya sitesi etkinlik arayüzünü değiştiriyor. Yeni arayüzde detaylı bir şekilde etkinlikler takip edilebilcek.

Şu an test aşamasında olan yeni arayüzü Facebook’un bu yıl içinde sunulması bekleniyor.

Facebook değişen arayüzü ile kullanıcılarının daha kolay erişim sunmayı hedefliyor. Etkinlik arayüzünde sadeliği koruyup kolaylıklar getirmek isteyen Facebook sekmeli bir etkinlik sayfası tasarlıyor. Sekmeli arayüz modeliyle birlikte kullanıcılar çok fazla zaman kaybetmeden kendi etkinlikleri, davetler, cevap verilmeyen etkinlikler arasında geçiş yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra sağ tarafta bulunan bir diğer kısa yol sayesinde geçmiş etkinliklere ve etkinlik yaratma ekranına rahatça ulaşılabiliyor. 

 “events for you” sekmesi en cezbedizi sekme. Bu sekmede  kullanıcıların site üzerinde yaptıkları paylaşımlar, beğendikleri sayfalar, üye oldukları gruplar ve arkadaşlarının gittikleri etkinlikler gibi  etkinlikler öneriliyor. Bunun yanı sıra gidilen yerlerden alınan yer bildirimlerinin de bu öneriler üzerinde etkisi olacağını belirtmek gerek.

Facebook’un 2011’de değişiminden sonra bu arayüzün daha sevilir ve  daha iyi olduğu söylenebilir. Mobil alanda da daha güçlü olmak isteyen Facebook, bu yıl gelecek olan güncelleminin yanı sıra, Android ve iOS’a yönelik arayüz güncellemelerini de planlarına dahil etmiş durumda. Bu güncellemelerle birlikte Facebook’un mobil pazardaki diğer etkinlik uygulamaları ve diğer sosyal medya siteleriyle olan rekabeti kızıştıracağa benziyor. 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir