Galaxy S5 Mini TanıtıldıGalaxy S5 Mini Tanıtıldı

Teknoloji devi Samsung çok geçmeden yeni bir ürünü daha tanıttı.

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleştirilen ve Avrupa ülkeleriyle birlikte eşzamanlı olarak Türkiye‘de de 2.haftasından satışa sunulan Galaxy S5’in yanına bir yeni üye daha geldi Galaxy S5 Mini.

Mini konseptini bozmayan Samsung Galaxy S5 mini ile devam etti. Donanım özelliklerinin kısıtlanması ile üretilen galaxy S5 Miniyi tek elle kullanım kolaylığı ile göze çarpıyor.

Android 4.4 KitKat sürümüyge gelecek olan Mini modelinde 4.5 inç 720p Super AMOLED ekran teknolojisi, dört çekirdekli 1.4 GHz hızında kod işleyen Snapdragon 400 işlemci ve 1.5 GB Ram belleğe yer verilmiş. Dahili 16 GB depolama alanı ile yeterliliği sağlayan Galaxy S5 Mini, 2100 mAh batarya gücü ve 8 Megapiksel OIS arka kamerasıyla özgürlüğü vaat ediyor.

Galaxy S4 Mini’de karşılaştığımız “aşırı kısıtlanan, hatta 4’den 2’ye düşürülen işlemci gücüne” karşın Galaxy S5 modelinde tüm kullanılan sensörlerin ve işlemci donanımının Galaxy S5 Mini’de de olduğunu görüyoruz. Gün tasarrufu modu, kalp hızı monitörü, parmak izi ve su/toz geçirmezlik özellikleri de yine S5 Mini de mevcut.

Kömür siyahı, parlak beyaz, elektrik mavisi ve altın renginde üretilecek Galaxy S5 Mini’nin Temmuz ayı içerisinde tüm dünya pazarında 650 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacağı biliniyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir