Twitter ‘da Ramazan’a Özel SürprizlerTwitter ‘da Ramazan’a Özel Sürprizler

Twitter Müslüman alemine bir sürpriz yaptı ve Ramazan’a özel uygulamaya geçti. Twitter’da #Ramazan hashtag’ini kullananların tweetlerinde özel ikonlar çıkıyor.

Ramazan ayı için özel hashtag (etiket) ikonları hazırlayan Twitter böyle hem Müslüman kullanıcılarına jest yapmayı hem de etkileşimi artırmayı hedefliyor. Twitter verilerine göre geçen Ramazan, Ramazan’la ilgili 74.2 milyon tweet gönderilmişti. Twitter bu kez bu sayıyı fazlasıyla artırmayı hedefliyor.

Bu özel ikonların tweet’lerinizde çıkması için ise #Ramazan İngilizce olarak #Ramadan ya da Arapça olarak #Eid hashtag’lerini eklemeniz gerekiyor. #eid hastag’inde eid’in anlamı bayram olduğu için ramazan ikonu çıkmıyor. #eid hashtag’inde bayram ikonu çıkıyor.

Twitter 'da Ramazan'a Özel Sürprizler
Twitter ‘da Ramazan’a Özel Sürprizler

 İftar vaktinide Twitter söyleyecek!

Ramazan’da oruç tutanların iftar ve imsak saatlerini Twitter’dan öğrenmesini isteyen sosyal ağ @AlArabiya hesabıyla işbirliğine gitmiş. Bu hesabı mention’layarak #iftar ve bulunduğunuz şehri (#İstanbul gibi) yazdığınızda hesap orucunuzu açacağınız saati size bildirecek. Aynı durum #imsak hashtag’inde de geçerli.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir