Google Domain SatacakGoogle Domain Satacak

Google’un yeni planları gün yüzüne çıktı. Google alan adı satacağını Google Domains servisini resmen duyurdu.

Google, Google Domains servisini Google+ Your Business’ adlı Google+ sayfasında yapılan duyurudu. Şu anda pek çok Google servisi gibi ilk etapta davet usulü beta sistemiyle açılan Google Domains, sınırlı sayıda davet edilen kullanıcılarca test ediliyor. Yarıca şu an için tüm özellikleri de kullanımda değil.

Google bu servisi ile özellikle işletmeleri hedefleyecek. , hatta daha çok küçük işletmeler ve KOBİ’leri hedefinde tutacak. Google Domains’in kısa zamdan kendini geliştirip, tüm internetin hizmetine açılabileceği gözü ile bakılabilir. Google Domains için yapılan resmi açıklamada verilen bilgilere göre Google, Shopify, Squarespace, Weebly ve Wix.com gibi web sitesi oluşturma girişimleriyle de birlikte çalışacağını duyurdu.

Böyle bir şeyin söz konusu olması durumunda pek çok küçük işletme ya da kişiler kendi web sitelerini yapmanın yanı sıra, bir de internette alan adlarını kolayca Google Domains üzerinden alabilecek ve internetteki varlıklarını bu şekilde sürdürebilecek. Google Domains üzerinden herhangi bir yeni alan adı alabileceğiniz gibi, başka bir yerden aldığınız alan adını Google Domains’e transfer etmeniz de mümkün olacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir