Nokia Z Launcher İndirilmeye Hazır



Nokia Z Launcher İndirilmeye Hazır

Nokia’dan Z Launcher’ı beklenmedik şekilde tanıttı.

Nokia  Android cihazlar için ana ekran başlatıcısı (launcher) Z Launcher’ı tanıttı.

Nokia Z Launcher’ı kendi sitesinde indirmeye sunarak oldukça şaşırtıcı bir hamle yaptı. Evet, Nokia Z Launcher Google Play Store’da indirilebilir değil ancak ama kendi sitesinde indirilmeye sunuldu. Z Launcher henüz test aşamasında olsa da herkesten önce kullanmak ve Z launcherın geliştirilmesinde yardımcı olmak isteyenler kesinlikle Z Launcher’ı kullanmak isteyecekleri.

Peki merak edenler için Z Launcher nedir ? Z Launcher nasıl kullanılır ? Z Launcher’ın amacı nedir? Z Launcher ne işe yarar?

Akıllı telefonunuzda sık kulladığınız uygulamaları anlayan ve size özel bir sıralama yapan Z Launcher Android’in alışılagelmiş ana ekran tasarımlarından oldukça farklı bir tasarıma sahip.

Z Launcher tek bir ana sayfaya sahip olarak tasarlanmış ve en sık kullandığınız uygulamaları anlayaraktan ana sayfanızı sizin için sık kullandığınız uygulamalar ile tasarlıyor.

Hangi saatte hangi uygulamayı kullandığınızı anlayıp telefonunuz şekillendiren Z Launcher’da öne çıkartılmamış uygulamalara ulaşmakta oldukça kolay. Tek yapmanız gereken hiç bir yere tıklamadan ana ekran üzerinde istediğiniz uygulamanın baş harfini yazmak daha doğrusu harfi ekrana çizmek. Çizdiğiniz harfi algılama konusunda oldukça başarılı olan Z Launcher’da harfi silmek için parmağınız ile harfin üzerinden geçmeniz yeterli oluyor.

Peki uyumlu modeller hangileri ?

Z launcher’ı Nexus 5, Galaxy S3, Galaxy S4 veya Galaxy S5 akıllı telefonunuza kurabilirsiniz.

Desteklenen cihazlar sekmesinde bu 4 cihazın ismi yazsa da, Z Launcher’ı Sony Xperia Z1’de rahat bir şekilde çalıştığı söyleniyor.
Akıllı telefonlarda denenip onaylandıkça Z Launcher sitesinde de desteklenen cihazlar güncellenecektir.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir