Metin Altıok Şiir Ödülünü Beni Sorarsan İle Gülten Akın AldıMetin Altıok Şiir Ödülünün sahibi ‘Beni Sorarsan’ ile Gülten Akın ‘ın oldu.  Gülten Akın  Sağlık sorunları nedeniyle törene katılamadı.

Bu yıl yedincisi düzenlenen Metin Altıok Şiir Ödülünün sahibi son şiir kitabı ‘Beni Sorarsan’ ile Gülten Akın aldı. Törene katılamayan Gülten Akın ‘ın adına ödülü  Yapı Kredi Yayınları’ndan Fahri Güllüoğlu aldı.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin düzenlediği Metin Altıok Şiir Ödül töreni   Komite başkanlığında Doğan Hızlan’ın bulunduğu, Güven Turan, Talat Sait Halman, Ali Cengizkan, Haydar Ergülen ve Eray Canberk gibi isimlerin yer aldığı törende ödülü, Gülten Akın oy birliğiyle aldı. İlk olarak 2008’de, Metin Altıok’un ailesi tarafından düzenlenen ödül töreni, Fulya Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Birçok yazar, gazeteci ve siyasetçinin katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını, Metin Altıok’un kızı Zeynep Altıok Akatlı yaptı. Ağır sağlık sorunlarından dolayı ödül törenine katılamayan Gülten Akın’ın mesajını ise, Metin Altıok gibi Sivas Katliamı’nda kaybettiğimiz şair Behçet Aysan’ın kızı Eren Aysan okudu. Gülten Akın adına ödülü Yapı Kredi Yayınları temsilcisine Kırmızı Kedi Yayınevi sahibi Haluk Hepkon verirken, gazeteci Enver Aysever de gecede sahne aldı. Aysever Metin Altıok’un hayatını müzikli bir performansla anlattı.

Gülten Akın Beni sorarsan  Şiiri:

 ‘Beni Sorarsan’
Kış işte 
Kalbin elem günleri geldi
Dünya evlere çekildi, içlere
Sarı yaseminle gül arasında
Dağların mor baharıyla
Sis arasında
Denizle göl arasında…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir