Nezih Tuncay Vefat Etti71 yaşındaki usta oyuncu Nezih Tuncay tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi

Yeşilçam’ın usta oyuncularından 71 yaşındaki Nezih Tuncay , aniden rahatsızlanınca apar topar hastaneye kaldırılmıştı.

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden usta oyuncu Nezih Tuncay bugün hayatını kaybetti. Devekuşu Kabare’nin önemli oyuncularından olan Nezih Tuncay 71 yaşındaydı..

Bilinci kapalı olan Tuncay, hastaneye kaldırıldığını oğlu sosyal medya hesabından duyurmuştu. Vefatını yine sosyal medyadan duyurdu:

“Canım babam Nezih Tuncay’ı bugün kaybettik. Bu zorlu süreçte bize destek olan tüm dostlara çok teşekkür ederim. Allah kimseyi sevdiğinden ayırmasın. Babacığımın cenazesi Maltepe Camii’nden ikindi namazına müteakip Maltepe Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak. “
Nezih tuncay yoğun bakımda

Bilinci kapalı olan Tuncay, hastaneye kaldırıldığını oğlu sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Babasının bilincinin yerinde olmadığını belirten oğlu, şu ifadelere yer verdi: “Babam dün öğleden sonra durum bozukluğu dolayısı ile FSM Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Bilinci yerinde değildi. Orada yapılan müdahalelerin ardından yoğun bakıma kaldırılması gerektiği söylendi. Ardından özel bir hastaneye kaldırıldı. Yoğun bakıma alındı.

Durumu çok iyi değil, her an herşey olabilir 

İç organlarının ağır hasarlı ve akciğerinde zaatürre olduğu söylendi. Bugün bilinci biraz yerine geldi ama hala cihazlara bağlı olduğundan iletişim mümkün olmadı. Doktor ‘1 saat de sürebilir, 1 hafta da…’ dedi. Anlayacağınız durum çok iyi değil.

Merak eden dostlar etrafta bazı boş boğaz beyinsizlerin lafına itimat etmesinler. Babam henüz sağ. Ancak her an her şey olabilir… Merak eden dostlara duyurulur.”

NEZİH TUNCAY KİMDİR?

Nezih Tuncay, 1945 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Haldun Taner’in öncülüğünde Ahmet Gülhan, Zeki Alasya ve Metin Akpınar tarafından kurulan tiyatro topluluğu Devekuşu Kabare’nin önemli oyuncularından Tuncay, sanat hayatına 1965 yılında Avni Dilligil Tiyatrosu’nda başladı.

Arena Tiyatrosu, Sezer Sezin Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu Tiyatrosu ve Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda çalıştı ve uzun süre Devekuşu Kabare topluluğunda yer aldı. Mahallenin Muhtarları, Rus Gelin ve Yaprak Dökümü gibi çok sayıda dizide oynayarak halk tarafından oldukça beğenildi. Birçok sinema filminde de oynayan Tuncay, en son 12 Şubat’ta vizyona girecek “Dünyanın En Güzel Kokusu” isimli filmde rol aldı.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir