Apple Hatalı Şarj Adaptörü Değişim Programı Zorlu Center’daApple iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S kullanıcılarını Zorlu Center’daki Apple Store’a çağırıyor.

Geçtiğimiz aylarda Apple Zorlu Center’daki Apple Store’da iphone 5’in sorunlu güç tuşu için kullanıcıları çağırmıştı. Şimdi ise iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S modellerindeki şarj adaptörlerini aşırı ısınma ve yanma tehlikesi nedeni ile kullanıcıları mağdur etmemek açısından değişim programı uyguluyor.

Apple’ın Eylül 2012 yılına kadar hem iPhone’ları hem de kendi başına satılan “Model A1300” seri numaralı şarj adaptörlerini kullanan kullanıcılar değişim programından yararlanabilecekler. Türkiye dahil 37 ülkeyi kapsayan söz konusu program çerçevesinde Apple’dan yapılan açıklamada değişimin adaptörlerde aşırı ısınma görüldüğü ve güvenlik riski oluşturduğu gerekçesiyle yapıldığını kaydetti.

Apple Hatalı Şarj Adaptörü

Apple Hatalı Şarj Adaptörü

Apple şarj adaptörü değişim programı kapsamında Model A1300 olan şarj adaptörü Model A1400 ile değiştiriliyor.

Değişim Zorlu Center’da yada Programa katılan Apple Yetkili Servis Sağlayıcısın’da

Etkilenen adaptörü Zorlu Center’daki Apple Store’a veya programa katılan bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürüp şarj adaptörünüzü değiştirebilirsiniz. 18 Haziran 2014’ten itibaren, telefon operatörü iş ortakları da programa katılacak.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir