Apple Spotsetter’i Sessizce Satın AldıApple Spotsetter’i Sessizce Satın Aldı

Apple, Google ile rekabeti kıyasıya devam ediyor. Apple, şimdide bünyesine sessizce Spotsetter isimli sosyal arama motorunu dahil etti.

Spotsetter’i Apple ne kadar aldığı ile ilgili resmi bir açıklama yok. Hatta Apple tarafından gerçekleşmiş bir açıklamada yok ancak. Eski Google çalışanları Stephen Tse ve Johhny Lee’nin kurduğu Spotsetter’ın mobil uygulaması, uygulama mağazalarından kaldırılırken; şirketin iki kurucusu ve çok sayıda çalışanı artık Apple’ın çalışanı durumuna geçti.  Johhny Lee ve Stephen Tse  ‘nin LinkEdin Profilinde Apple çalışanı olarak görünüyor.

Stephen Tse ve Johhny Lee’nin kurduğu Spotsetter; OpenTable, TripAdvisor gibi platformlardan da içerikleri bir araya getirerek haritalar üzerinden mekanları kullanıcı yorumları ile beraber sunuyor. 40 milyonu aşkın mekana dair bilgiler sunan Spotsetter’ın kullanıcı sayısı ise 5 milyon.

Spotsetter, haritalar üzerinde mekanları arkadaş tavsiyeleri, güvenilir değerlendirmelerle birlikte karşınıza çıkartıyor. Spotsetter uygulaması, Zagat, OpenTable, TripAdvisor, Serious Eats ve Yelp gibi platformlardan da içerikleri bir araya getiriyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir