Ebay Hacklenmeye Devam Ediyor Dev Şirket Seyirci KalıyorEbay Hacklenmeye Devam Ediyor Dev Şirket Seyirci Kalıyor

Ebay hacklenmeye devam ediyor. Ebay hack olayının önüne geçemiyor. Dünya devi çaresizce hacklenmeyi izleyebiliyor. Hacker’lar bu seferde tanımlı kredi kartları ve bir miktar kredi dolu milyonlarca hesap satılığa çıktı.

Hackerlar’ın neden böyle bir işe kalkıştığı ise merak konusu ama kendilerini ticarete vurdukları belli. eBay’ı hackleyip kullanıcı hesapları satmaya başladılar dünya devi çaresiz şekilde izliyor durumu. eBay Hesapları Çalan Hackerlar bilgilerini satışa çıkardılar.eBay ikinci kez hacklendi ve bu sefer hesapları çalan Hacker hesapları satılığa çıkarı içerisinde tanımlı kredi kartları ve bir miktar kredi dolu milyonlarca hesap satılığa çıktı. Hackerlar’ın neden böyle bir işe kalkıştığı ise merak konusu ama kendilerini ticarete vurdukları belli.

Ebay’ın çok sayıda kullanıcının bir çok kişisel bilgilerinin çalındığı açıklanmıştı ve yaklaşık 233 milyon kullanıcının tehdit altında olduğu söylenmişti. Dünyaca ünlü alışveriş sitelerinden olan Ebay’a şok!! Hackerlar Ebay kullanıcı bilgilerini satışa çıkardı! Şimdi kullanıcılar ne yapacak?

Ebay’ın çok sayıda kullanıcının bir çok kişisel bilgilerinin çalındığı açıklanmıştı ve yaklaşık 233 milyon kullanıcının tehdit altında olduğu söylenmişti. Son habere göre ise çalınan bu hesaplar satışa çıktı. İngiltere’de bulunan olumlu geri bildirim puanına sahip 1000 hesap 24,930 sterlinden satışa çıkarıldı. Bir diğer satış işe hesap bilgisi olarak değil doğrudan kullanıcılarının ad ve soyadlarının satışa çıkmasıyla gerçekleştirilmeye çalışıldı. Elinde tüm kullanıcıların ad ve soyadını bulunduğunu belirten hacker tüm isim listesinin fiyatını 2.100 sterlin olarak belirledi.

eBay’a vurulan bu büyük darbe sonrasında ebay’ın sistemlerini daha güçlendirmek adına çalıştığı bilinirken kullanıcıların hesaplarını, bağlı olan PayPal hesaplarını ve bunun gibi hesapların en kısa sürede sıfırlanarak yeni bir mail adresi ve şifre ile yenileme yapılması öneriliyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir