Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Yardım Gösterisi DüzenledilerAnadolu Ateşi Dans Topluluğu Yardım Gösterisi Düzenlediler

Anadolu ateşi dans topluluğu Gloria Aspendos Arena’da gerçekleştirilen ve 2 süren görsterilerini Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri yararına gösteri düzenlediler.

Soma’daki maden faciasında yaşamını yitiren işçileri konu alan bir koreografi de düzenleyen dans topluluğun performansı, seyirciler tarafından uzun süre alkış aldı. Gösteriden elde edilecek gelir, Soma’da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanacak.

Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan’ın yaptığı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden
Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün elde edilecek bütün gelirin, Soma’da meydana gelen faciada yaşamını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanacağını söyledi.

Gösteride Soma’da hayatını kaybeden işçiler için ayrı bir koreografi de hazırladıklarını ifade eden Erdoğan, “Oyunun girişinde yer alacak koreografiyi, rahmetli sinema ve tiyatro oyuncusu Tuncel Kurtiz’in madencileri anlatan şiiriyle destekledik. Bir daha Türkiye’de böyle facianın yaşanmamasını diliyorum. Umarım Somalılara yeteri kadar destek oluruz” dedi.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir