Akdeniz Diyeti İle Kalbi KoruyorAkdeniz Diyeti İle Kalbi Koruyor

King’s College London tarafından yapılan araştırma sonucunda zeytin yağı, marul gibi nitrit bakımından zengin sebzeler ile hazırlanmış salatalar doymamış yağlar birleştirildiğinde sizi hipertansiyondan koruyabilir.

King College London tarafından yürütülen ve PNAS dergisinde yayımlanan habere göre Akdeniz diyetinin kan basıncını azalttığını göstermiştir. Akdeniz diyet genellikle ıspanak, kereviz ve nitrit ve nitrat açısından zengin olan havuç gibi sebzeler ile birlikte zeytin yağı, fındık, avokado bulunan doymamış yağlar içerir.

Profesör Philip Eaton, King College London Kardiyovasküler Biyokimya Profesörü, bir basın açıklamasında şunları söyledi:Akdeniz diyeti (avokado, fındık ve zeytinyağında bulunan) doymamış yağlar genellikle yüksek ve ıspanak gibi nitrit ve nitrat bakımından zengin sebzeler, (kereviz ve havuç ) bu iki grup birleştiğinde inme, kalp yetmezliği ve kalp krizi kardiyovasküler sorunların sıklığını azalttığını göstermiştir. dedi

Fareler üzerinde yapılan deneylerde, Akdeniz salatası yiyen kobay farelerin kan basıncında düşüş gözlendiği yönünde. Nitröz yağ asidinin kan basıncını yükselten enzimleri bloke ettiği belirtiliyor. Test aşamasının bir sonraki bölümü ise insanlar üzerinde olacağı belirtilmiş.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir