Sağlıklı Bir Kalp İçin 7 İpucuSağlıklı bir yaşam için vücudun en önemli can organı kalbimiz. Kalbimizi nasıl korumalıyız. Kardiyovasküler sistemin sağlığını korumak için yapmanız gerekenler neler ? Hangi gıdalardan destek almalıyız.

kalp sağlığı

Kalp sağlığınız korumanın 7 ipucunu sizler için araştırdık…

karpuz

1- Karpuz: Her türlü kanser ve kalp-damar hastalıkları önlemeye yardımcı antioksidanlar içerir. 

Balık

2- Balık:  Balığın sağlığınız için pek çok faydası var ancak , özellikle kalp ve beyin için faydasını göz ardı etmeden öğünlerinizde bulundurmalısınız.

 

 

domates

Domates: İçeriğindeki likopen ile kalp krizi, prostat  kanseri ve diğer kanser risklerinini azaltır.

Süt süt ürünleri

4- Yarım Yağlı Süt Ürünleri:   Kalsiyum ve D vitamini içini mükemmel bir kaynak süt ürünler. Osteoporoz, yüksek kan basıncı, inme, kolon kanseri, koroner kalp hastalığından korunmak için yarım yağlı süt ve süt ürünleri tercih edilmelidir.

yeşil çay

5. Yeşil Çay :  Yeşil çayın içeriğindeki fitokimyasallar bazı kanser türleri, yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarına karşı korur.

Kuruyemiş

 6. Kuruyemiş ürünleri : Ceviz, badem ve benzeri kuruyemişlerde bulunan yüksek miktardaki omega3 asidi kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı yapılan araştırmalarda görülmüştür.

www.inanankalpler.net

7 . Sebzeler Ve Yeşil Yapraklı Sebzeler:  Brokoli, karnabahar, lahana, pazı ve ıspanak gibi sebzelerdeki fitokimyasallar,  diyabet, kardiyovasküler hastalıklar ve kanserlere karşı korur. 

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir