Samsung Galaxy S5 Mini ÖzellikleriSamsung Galaxy S5 Mini Özellikleri

Samsung Galaxy S5 mini’de yeni kaynaklar ve iddialar var. Her iki kaynaktanda samsung galaxy S5 mini’Nin özellikleri belirtildi.

Samsung Galaxy S5 mini’nin özellikleri her mini ailesinde olduğu gibi kısıtlı. Bir süre önce ortaya çıkan iddialarda Galaxy S5 mini ve Galaxy S5 Dx adında iki ayrı versiyon ile satışa sunulacağını söylentileri vardı. Diğer bir iddia cihazın daha büyük bir ekrana sahip Galaxy S5 olacağı yönünde idi. Ve şimdiki iddialara gelecek olursak;

Samsung galaxy s5 mini’nin özellikleri hakkında kaynağın biri 4.5 inç ekran ve Snapdragon 800 yongaseti iddiasında bulunuyor. Diğer kaynak ise 4.8 inç boyutlarında bir ekran ve Snapdragon 400 yongası ile geleceği iddiasında bulunuyor.

Farklı İddialar:

İlk kaynak galaxy s5 mini’nin User Agent profili üzerinden sunduğu bilgilerde işlemcinin 2.3GHz saat hızına sahip olacağını söylüyor, bu da Qualcomm Snapdragon 800 ya da Snapdragon 801 yongasına işaret ediyor. Ekranın ise 720p çözünürlük desteğine sahip 4.5 boyutlarında olacağı iddia edilmiş.

samsung galaxy s5 mini özellikleri

İkinci kaynak ise Galaxy S5 mini akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon 400 işlemci yongaseti (dört çekirdekli 1.4Ghz Cortex-A7 işlemciye sahip) ve Adreno 305 grafik işlemci ile üretim bandında olacağını söylüyor. Ekran için verilen değerler ise 720p vei 4.8 inç.

samsung galaxy s5 mini özellikleri

Aynı İddialar ise:

1080p video kaydı yapabilen 8MP’lik kamera, 1080p – 2MP ön yüz kamerası, 1.5 GB RAM ve 12 GB kullanıcının kullanımına açık 16 GB dahili depolama alanı. Her iki akıllı telefonun da microSD kart girişi olacağı ve suya dayanıklı olacağı hakkında da iddialar var.

Bakalım resmi kaynaklardan Samsung galaxy s5 mini ‘nin açıklaması ne zaman gelecek. Ve hangi iddiayı doğrulayacak nitelikte olacak…

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir