Grup Görüşmeler Artık ÜcretsizSkype yepyeni bir adım attı ve artık Windows, Mac ve Xbox One kullanıcıları Skype video grup görüşmelerine ücret ödemeyecekler.

Skype video grup görüşme özelliğini ilk olarak 2010 yılında kullanıcılara sunulmuş ve aynı anda 10 kullanıcıya kadar destek sunmuştu. Beta sürecinde ücretsiz olan bu özellik, 2011′in başlarında ücretli hale gelmişti. Taki bugüne kadar.

Sesli görüşmler için en çok tercih edilen araç Skype bir müjdeli haberi kullanıcılarına duyurdu. Şimdiye kadar sadece PC, Mac ve Xbox One’ın Premium servisi için kullanılabilir olan video grup görüşme seçeneği artık tamamen ücretsiz! Üç platform için de ücret ödenmeden video grup görüşme özelliği getiren Microsoft, bu yeniliğin daimi olacağını belirtti.

Ücretsiz video grup görüşme özelliklerini kullanabilmek için Windows ya da Mac’inizde bulunan Skype’ı güncellemeniz ya da yeni sürümü indirerek sisteminize yüklemeniz yeterli. Xbox One kullanıcıları ise video grup görüşme için ekstra ücret ödemeyecek olsa da, Skype’ı kullanabilmek için Xbox Gold üyesi olmak zorunda.

Ayrıca; Google’ın Hangouts ve Google+ hizmetleriyle birlikte kullanıcısına sunduğu ücretsiz video grup görüşme özelliği dikkat çekmiş ve şirket bunlara VoIP, mesaj ve sohbet gibi farklı hizmetler eklemişti. Aynı dönemde FaceTime, ooVoo, Tango, Live, Viber, Qik ve benzeri uygulamalar da mobil video sohbet özelliği ile piyasada yer edinmeye başlamıştı.
Microsoft bu yeniliklerin devam edeceğini ve kullanıcı kitlesini dikkatle dinlediklerini ekliyor.

Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir