Ünlü Gıda Firması Ürünleri İçin “Ara Sıra Yenmeli”

Snickers başta olmak üzere dünyaca ünlü çikolata ve gıda markalarını bünyesinde bulunan Mars Gıda şirketi, ürettiği bazı gıdaların üzerine ‘ara sıra yenmeli’ uyarısı koyacağını duyurdu.

Ünlü Gıda Firması Ürünleri İçin "Ara Sıra Yenmeli"

Mars Gıda şirketi, ‘otantik’ lezzetini korumak için bazı yiyeceklerde daha fazla tuz, şeker ya da yağ kullanıldığını kaydetti. Bu sebepten dolayı, ürünlerinin etiketinde ve internet sitesinde her gün tüketilebilecek gıdalara “ara sıra” yenmesi gerekenler arasında ayrım yapacağını bildirdi.

Mars Gıda, BBC’ye yaptığı açıklamada ürünlerinin sadece yüzde 5’inin etiketinde “ara sıra” ibaresinin yer alacağını belirtti. Bunların arasında Dolmio marka lazanya sosları, pesto ve carbonara sosu ile Uncle Ben’s markasının doğu mutfaklarında kullanılan sosları bulunuyor.

Gelecek beş yıl içinde şirket, bu ürünlerin tarifini değiştirerek, tuz, şeker veya yağ oranını azaltmayı hedefliyor. Mars Gıda’nın internet sitesi de birkaç ay içinde güncellenecek.

Şirket yetkilileri, Dünya Sağlık Örgütü ve İngiltere Gıda Standartları Kurumu’nun dengeli beslenme ve tuz tüketiminin azaltılması gibi tavsiyelerini dikkate aldıklarını bildiriyorlar. Şirketi kısa süre önce içinde plastik parçaları olabileceği gerekçesiyle bazı çikolata ürünlerini piyasadan çekmişti.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir