İki Kafadar’ın Yik Yak Uygulaması İkinci WhatsApp’ı mı Getiriyor

İki Kafadar’ın Yik Yak Uygulaması İkinci WhatsApp’ı mı Getiriyor

Tyler Droll ve Brooks Buffington tarafından Furman Üniversitesi’nde okudukları son yılda kurulan YİK YAK isimli uygulama ikinci WhatsApp olayı mı olacak?

Tyler Droll ve Brooks Buffington tarafından geliştirilen uygulama kısa bir süre içerisinde başta ABD olmak üzere dünya çapında geniş kitlelere ulaştı. Geçen yıl kurulan sosyal medya uygulaması Yik Yak, 62 milyon dolar (138 milyon TL) yatırım alarak dikkatleri üzerine çekti.

Uygulama Android ve iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için geliştirildi. Yik Yak, kısa bir süre içerisinde üniversite öğrencileri arasında popülerite kazandı ve bu sayede yatırımcı şirketlerin de radarına girmeyi başardı. Sequoia Capital isimli yatırım şirketi, Yik Yak’a 62 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Şirketin bu yatırım çerçevesinde Yik Yak’ın ne kadarlık hissesine sahip olduğu ve yatırımın ardından uygulamanın değerindeki artış oranı şu an için bilinmiyor.

  • Kullanıcılarının kimliklerini gizleyerek paylaşımda bulunduğu uygulamadaki paylaşımlar, diğer kullanıcılar tarafından oylanıyor ve diğer paylaşımlara oranla daha fazla olumlu oy alanlar ‘Hot’ isimli kısımda sergileniyor.
  • Uygulama, kullanıcıların kendi bölgelerindeki paylaşımları ve her üniversite kampüsünden yapılan paylaşımları ayrı ayrı kategorize ederek kullanıcılarına sunuyor.

Yik Yak Nedir? Yik Yak İndir Tıkla!…..Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir