Yanardağ Aktifken İçine Atladılar-Cehennemi Andıran Video

Yanardağ Aktifken İçine Atladılar-Cehennemi Andıran Video

Sıradışılık, cesaret, isimlerin ateşle yazılması mı denilmeli ? Yada çılgınlık ? 4 Kanadalı kâşif sıradışı bir aktivite yaptılar ve patlayan yanardağı görüntülemek için yanardağa atladılar.

Yaklaşık 2 bin yıldır aktif olan yanardağı, en son 1913 yılında patlamıştı. Vanuatu’daki aktif bir volkanın ağzından içeri inen 4 kişi Kanadalı kâşif tüm alevlere rağmen patlayan yanardağı görüntülemek için yanardağa atladılar.

Cehennem görüntüsünden ufak bir manzara sergileyen ABD merkezli Xola şirketinden Sam Cossman, Kanadalı kâşif ve televizyoncu George Kourounis ve macera yapımlarının ünlü isimleri Geoff Mackely ile Brad Ambrose, aktif bir volkan Marum Krateri’ne en fazla yaklaşabilen isimler oldu.

Güney Pasifik’teki Vanuatu Cumhuriyeti’nde bulunan Marum Krateri’ne giden dört kişi, dünyanın en tehlikeli ve girilmez bölgelerinden biri olarak gösterilen volkana girdiler.

Görüntülerde, ekibin volkanın yakınına helikopterle yaklaştığı, kraterin içine riskli bir iniş yaptıkları ve yüzlerce derece sıcaklıktaki lavlara yaklaştıkları görülüyor.Yorum Bırakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir